17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Južná Čína varuje investorov pred podvodnými platformami s nelegálnymi tokenmi

Južná Čína varuje investorov pred podvodnými platformami s nelegálnymi tokenmi

Po veľkom čínskom regulačnom zásahu v oblasti kryptomien vydali finanční regulátori v Hainane, najmenšej provincii v krajine, varovanie pred nelegálnymi platformami a schémami zameranými na kryptomeny a blockchainy.

Podľa miestnych správ boli medzi regulačnými orgánmi, ktoré toto vyhlásenie oznámili, pobočka Hainan Čínskej ľudovej banky, centrálna banka krajiny, a miestny orgán finančného dohľadu.

Regulačné orgány varovali investorov pred nelegálnymi finančnými kampaňami. Tie ako propagačný materiál používajú digitálnu menu alebo blockchain. Uviedli, že nezákonné vydávanie tokenov a finančné aktivity sú zakázané.

„Žiadna tzv. platforma na financovanie tokenov sa nesmie zapojiť do výmeny medzi zákonným platidlom a tokenmi alebo virtuálnymi menami,” poznamenali regulačné orgány. To znamená, že tieto platformy na financovanie tokenov nemožno použiť ako brány typu fiat-to-crypto. „Uvedená platforma tiež zakazuje nakupovať, predávať alebo konať ako sprostredkovateľ nákupu alebo predaja tokenov,” píše sa v správe.

Varovanie sa týka aj finančných a platobných inštitúcií. Tie im zakazujú „priame alebo nepriame poskytovanie služieb súvisiacich s virtuálnymi menami”.

Minulý mesiac vydali Čínske internetové finančné združenie, Čínske bankové združenie a Čínske platobné a zúčtovacie združenie spoločné vyhlásenie. To sa zameriavalo na riziká obchodovania s kryptomenami.

Po masívnych výpadkoch elektriny v čínskom ťažobnom mieste Sin-ťiang v polovici apríla sa pekinské úrady zamerali na spotrebu energie dátových centier na kryptomenu. Niekoľko rozsiahlych minerov BTC odvtedy oznámilo svoje plány na zastavenie činnosti v krajine.

Regulačné oznámenie týkajúce sa prísnejšieho dohľadu nad ťažbou Bitcoinu bolo v súlade s obratom Elona Muska v oblasti bitcoinových platieb pre spoločnosti Tesla. To spôsobilo pokles cien nielen pre Bitcoin, ale aj krypto-trh všeobecne. Zvýšená volatilita kryptomien vyvolala sériu varovaní zo strany centrálnych bánk a finančných inštitúcií na celom svete.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Southern China warns investors against illegal token platforms. [online]. [cit. 2021-06-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/southern-china-warns-investors-against-illegal-token-platforms

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments