21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Po najnovších tweetoch Elona Muska klesla cena Bitcoinu o 2 000 dolárov

Po najnovších tweetoch Elona Muska klesla cena Bitcoinu o 2 000 dolárov

Elon Musk pokračuje v zahrávaní sa s kryptomenami na Twitteri, čo spôsobuje v komunite stále väčší hnev.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, priniesol vo štvrtok opäť väčší tlak na trhy s kryptomenami, keď zverejnil ďalšiu sériu tweetov.

Bitcoin stratil okolo 2 000 dolárov v priebehu niekoľkých hodín po tom, čo sa Musk dostal na Twitter, aby opäť zverejnil informácie o tejto kryptomene.

Cena BTC okamžite reagovala. Za hodinu klesla z približne 38 700 dolárov na 37 500 dolárov. Pád pokračoval aj naďalej, pretože Musk tweetoval viac tajomných príspevkov vo vlákne vrátane ďalšieho tweetu s tematikou „rozchodu” v súvislosti s klesajúcou cenou kryptomien, ako aj príspevku o Dogecoine (DOGE).

Bitcoin sa následne prepadol až na 36 400 dolárov. Za posledných 24 hodín klesol tak o viac ako 6 %. Podľa údajov z CoinMarketCap sa BTC v čase písania tohto článku obchodoval za 36 322 dolárov.

Cenový pokles prichádza krátko po tom, čo sa BTC včera pokúsil otestovať 40 000 dolárov. Niektorí obchodníci naznačujú, že BTC môže predtým ako bude pokračovať v stúpajúcom trende, čeliť korekcii.

24-hodinový graf Bitcoinu. Zdroj: CoinMarketCap

Nové Muskove tweety s Bitcoinom podnietili ďalšiu vlnu pobúrenia v krypto-komunite. Niektorí spochybnili dôveryhodnosť Elonových príspevkov týkajúcich sa Bitcoinu.

Musk je v komunite veľmi kritizovaný, odkedy oznámil pozastavenie možnosti platby BTC spoločnosťou Tesla kvôli obavám o životné prostredie v súvislosti s ťažbou Bitcoinu. To v polovici mája spôsobilo pokles BTC o takmer 30 000 dolárov.

Elon sa ukázal ako hlavný manipulátor cien Bitcoinu na Twitteri. Zozačiatku to najskôr vyvolalo veľký optimizmus na trhu oznámením nákupu BTC za 1,5 miliardy dolárov vo februári. Po pozastavení platieb BTC v spoločnosti Tesla Musk naznačil, že spoločnosť môže zo svojej súvahy vyradiť Bitcoin.

Muskove najnovšie tweety prichádzajú tesne pred udalosťou Miami Bitcoin 2021, ktorá sa začala dnes ráno a je označovaná za „najväčšiu bitcoinovú udalosť v histórii”.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Bitcoin price slumps $2K on Musk’s ‘in the end’ tweets. [online]. [cit. 2021-06-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-price-slumps-2k-on-musk-s-in-the-end-tweets

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments