17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Čínska robotická kozmická loď po prvom neúspechu úspešne zakotvila na novej vesmírnej...

Čínska robotická kozmická loď po prvom neúspechu úspešne zakotvila na novej vesmírnej stanici

Robotická kozmická loď zakotvila v nedeľu na novej čínskej vesmírnej stanici. Priniesla palivo a zásoby pre svoju budúcu posádku.

Čínska vesmírna agentúra uviedla, že sonda Tianzhou-2 dorazila na stanicu Tianhe osem hodín po výbuchu z ostrova Hainan, ktorý sa nachádza v Juhočínskom mori.

Niesli sa v ňom skafandre, zásoby, vybavenie a palivo pre stanicu.

Tianhe alebo Nebeská harmónia je treťou a najväčšou orbitálnou stanicou spustenou v rámci čoraz ambicióznejšieho čínskeho vesmírneho programu.

Jadrový modul stanice uviedli do života dňa 29. apríla.

Čínska vesmírna agentúra plánuje do konca budúceho roka celkovo 11 štartov s cieľom dodať ďalšie dva moduly pre 71-tonovú stanicu, základné zásoby a trojčlennú posádku.

Číne sa vyčítalo, že keď v apríli vypustila raketu Tianhe umožnila častiam rakety nekontrolovane spadnúť späť na Zem. 

Peking sa nezúčastňuje na Medzinárodnej vesmírnej stanici, hlavne kvôli námietkam USA. Washington si dáva pozor na tajomstvo čínskeho programu a jeho vojenské spojenia.

Dokončenie Tianhe sa predpokladá na budúci rok.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Brussels unveils plans to reform borderless Schengen Area. [online]. [cit. 2021-06-04]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/05/30/chinese-robotic-spacecraft-docks-with-the-country-s-new-space-station

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments