Juhokórejský herný gigant Nexon nakúpil Bitcoin v hodnote 100 miliónov USD

0
132

Juhokórejský gigant videohier, Nexon, v stredu uviedol, že kúpil Bitcoin v hodnote 100 miliónov USD, pričom za jednu mincu zaplatil v priemere 58 226 USD.

Gerenerálny riaditeľ, Owen Mahoney, tvrdí, že tento krok má chrániť hodnotu pre akcionárov:

„Náš nákup BTC odráža disciplinovanú stratégiu ochrany hodnoty pre akcionárov a udržania kúpnej sily našich hotovostných aktív. V súčasnom ekonomickom prostredí veríme, že Bitcoin ponúka dlhodobú stabilitu a likviditu pri zachovaní hodnoty našej hotovosti pre budúce investície.“

V decembri sa trhová kapitalizácia spoločnosti Nexon vyšplhala na 30 miliárd USD kvôli prudkému dopytu po hrách. 

Spoločnosť je známa pre obľúbené hry ako sú Dungeon & Fighter a MapleStory. Nexon je v súčasnosti druhým najväčším vývojárom hier, ktorého akcie sa obchodujú v Japonsku hneď za Nintendom.

Nákup za 100 miliónov USD je najväčšou investíciou do kryptomeny pre každú spoločnosť, ktorá je kótovaná na tokijskej burze. Tvorí 2 % z hotovostnej hromady spoločnosti.

Začiatkom tohto mesiaca hongkonská kozmetická aplikácia Meitu takisto investovala ďalších 10 miliónov USD do kryptomeny, čím celkový objem BTC a ETH dosiahol 100 miliónov USD.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. South Korean Gaming Giant Nexon Snaps Up $100 Million Worth of Bitcoin. [online]. [cit. 2021-04-27]. Dostupné na: https://u.today/south-korean-gaming-giant-nexon-snaps-up-100-million-worth-of-bitcoin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here