23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ethereum na novom historickom maxime 2 683 USD vďaka Európskej investičnej banke

Ethereum na novom historickom maxime 2 683 USD vďaka Európskej investičnej banke

„Európska investičná banka, ktorá je zároveň aj luxemburská pôžičková jednotka Európskej únie, vydá dvojročné dlhopisy v hodnote 100 miliónov EUR splatné do 28. apríla 2023 na blokovanie Etherea,” uvádza Bloomberg.

Ich emisiu budú riadiť také bankové giganty ako Goldman Sachs, Santander Group a Societe Generale.

Európska investičná banka založená v roku 195 je jednou z najväčších pôžičkových inštitúcií na svete. Členovia EÚ konajú ako jej akcionári.

Spoločnosť Societe Generale vydala svoj prvý dlhopis na blockchaine Ethereum pre seba ešte v apríli 2019 s cieľom vyskúšať si túto technológiu. 

Španielska finančná spoločnosť Santander tiež v decembri 2019 splatila svoj vlastný dlhopis v hodnote 20 miliónov USD, aby ukázala, že Ethereum je použiteľné pre správu dlhového zabezpečenia.

Ethereum včera o 16:02 dosiahlo nové historické maximum 2 683 USD na burze Bitstamp.

Ether
Zdroj: Image by tradingview.com

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Ether Hits New All-Time High as European Union’s Bank Chooses Ethereum to Issue 2-Year Bonds. [online]. [cit. 2021-04-27]. Dostupné na: https://u.today/ether-his-new-all-time-high-as-european-unions-bank-chooses-ethreum-to-issue-2-year-bonds

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments