17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Jay-Z a spoločnosť Andreessen Horowitz investujú 19 miliónov USD do NFT platformy...

Jay-Z a spoločnosť Andreessen Horowitz investujú 19 miliónov USD do NFT platformy Bitski

Platforma Bitski pre trh NFT, známa aj ako „Shopify for NFT”, získala 19 miliónov USD na financovanie zo série A od investorov, ktorými sú spoločnosť Andreessen Horowitz (a16z) a rapper Jay-Z.

Bitski je trh NFT, ktorého cieľom je umožniť značkám ľahko vytvárať a predávať NFT prostredníctvom svojich platforiem. 

Platforma povzbudzuje tvorcov obsahu, aby „naskočili do sveta NFT, žiadne skúsenosti s blockchainom nie sú potrebné”.

Svojím používateľom umožňuje nakupovať digitálne umenie pomocou kreditných kariet.

Sriram Krishnan, ktorý je jedným z investorov, uvádza:

„Máme množstvo investícií zameraných na NFT a metaverse – od Dapper Labs po OpenSea,” uviedol Krishnan v príspevku na blogu.

Medzi ďalších investorov v rámci financovania patria MrBeast’s Night Media a Ari Emanuel, generálny riaditeľ spoločnosti Endeavour. Spoločnosti Galaxy Digital, Winklevoss Capital a Coinbase Ventures sa v novembri 2019 zúčastnili kola počiatočného financovania spoločnosti Bitski v hodnote 1,81 milióna USD.

Popularita NFT v roku 2020 výrazne vzrástla a pokračuje v tom aj v roku 2021. Niektorí varujú pred popularitou NFT. Hovoria o tom, že sa vytvára bublina, ktorá je pripravená prasknúť, najmä na trhu umenia NFT.

Zdroj:

MARKETS INSIDER, 2021. Jay-Z and Andreessen Horowitz back a $19 million investment in NFT platform Bitski. [online]. [cit. 2021-05-10]. Dostupné na: https://markets.businessinsider.com/news/stocks/jay-z-andreessen-horowitz-bitski-nft-investment-series-funding-crypto-2021-5-1030397985

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments