13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Japonsko žiada, aby Čína prestala používať análne testy na zistenie prítomnosti vírusu...

Japonsko žiada, aby Čína prestala používať análne testy na zistenie prítomnosti vírusu Covid-19 na svojich občanov

„Tokio žiada Čínu, aby zastavila vykonávanie análnych výterov na Covid-19 u japonských občanov kvôli veľkej psychickej bolesti spôsobenej týmto zákrokom,” uviedol hovorca vlády pre denník The Guardian.

Katsunobu Kato, šéf japonského kabinetu, uviedol, že vláda bude naďalej vydávať žiadosti na zastavenie čínskeho protokolu o invazívnych testoch, kým nedostane správu o zavedení alternatívnej metódy. 

„Niektorí Japonci nahlásili na naše veľvyslanectvo v Číne, že absolvovali testy pomocou análneho výteru. Tie im spôsobili veľkú psychickú bolesť,” uviedla Kato na tlačovej konferencii.

Minulý týždeň hovorca čínskeho ministerstva zahraničia verejne poprel správu, že americkí diplomati boli po vstupe do krajiny nútení podrobiť sa análnemu výteru. 

„Pokiaľ viem … Čína nikdy nepožadovala, aby americkí diplomatickí pracovníci umiestnení v Číne boli podrobení análnymi výtermi na test Covid-19,” uviedol Zhao Lijian na dennom brífingu so správami v Pekingu.

Hovorca USA poznamenáva o ubezpečení, že ich diplomati sú oslobodení z testovania prostredníctvom análneho výteru.

Times UK uvádza, že Čína bude vyžadovať, aby boli všetci zahraniční cestujúci podrobení análnemu výteru. To je postup, o ktorom sa krajina domnieva, že je presnejší. Je to z dôvodu, že stopy vírusu sú detekovateľné vo výkaloch dlhšiu dobu ako v dýchacích cestách. 

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničia, Wang Wenbin, stál pri účinnosti a presnosti testu. V odpovedi požadovanej Japonskom uviedol, že metóda análneho výteru je „vedecky podložená” a zároveň je „v súlade so zmenami v epidemickej situácii, ako aj s príslušnými zákonmi a nariadeniami”.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Japan Requests China Stop Using Anal COVID-19 Tests on Its Citizens. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/tokyo-japan-asks-china-to-stop-anal-swab-tests-covid-19-on-its-citizens

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments