13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Čínska verejná spoločnosť práve kúpila 22 miliónov $ v ETH

Čínska verejná spoločnosť práve kúpila 22 miliónov $ v ETH

Čínska aplikácia Meitu na úpravu fotografií je uvedená na hongkongskej burze cenných papierov. V Číne je obľúbená najmä u mileniálov, ktorí sa snažia svoje fotografie skrášliť.

Dňa 5. marca 2021 zverejnila Meitu správu o držbe najväčších kryptomien na svete v hodnote viac ako 40 miliónov $.

„Spoločnosť nakúpila 15.000 jednotiek ETH a 379.1214267 jednotiek BTC v transakciách na voľnom trhu za celkovú protihodnotu približne 22,1 milióna USD.”

Dodala, že nákupy sa uskutočnili na základe „investičného plánu pre kryptomenu”. Ten predtým schválilo predstavenstvo spoločnosti, podľa ktorého môže Meitu uskutočniť čistý nákup rôznych kryptomien v hodnote až 100 miliónov $. 

Peniaze na nákupy pochádzajú výhradne z jej existujúcich hotovostných rezerv a „zvyšného výnosu” z jej počiatočnej verejnej ponuky (IPO) na rok 2016.

Podľa oficiálnych údajov dosiahla spoločnosť Meitu v minulom roku ročné zisky vo výške viac ako 107 miliónov $. Bolo to najmä z predaja reklamných spotov vo svojej aplikácii. 

Firma nemá žiadne ďalšie významné zdroje zisku, ale nákup kryptomeny by k tomu mohol prispieť.

Predstavitelia Meitu uviedli, že v najbližšom čase očakávajú nárast hodnoty kryptomien.  

Meitu uviedla, že nekontrolovateľné a nepretržité tlačenie peňazí, ktoré v minulom roku uskutočnili ústredné vlády, bude podľa pozorovateľov trhu viesť k inflácii a drastickému efektu na celkovú ekonomiku.

V záujme ochrany pred pochmúrnym ekonomickým výhľadom a obavami z nadmernej inflácie v nasledujúcich rokoch sa mnohé spoločnosti a investori z celého sveta obrátili na kryptomeny.

Zdroj:

CRYPTOSLATE, 2021. This Chinese public company just bought $22 million in Ethereum (ETH). [cit. 2021-03-08]. [online]. Dostupné na: https://cryptoslate.com/this-chinese-public-company-just-bought-22-million-in-ethereum-eth/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments