Inštitucionálne prijatie ohrozuje revolučné poslanie Bitcoinu, prevezme nad ním moc Wall Street?

0
131

„Inštitucionálne prijatie ohrozuje revolučné poslanie Bitcoinu,“ tvrdí Ben Hunt.

Hunt, ktorý je zakladateľ spoločnosti Second Foundation Partners a hlavný autor blogu Epsilon Theory, je presvedčený, že inštitucionálne prijatie predstavuje existenčnú hrozbu pre identitu Bitcoinu ako nástroja finančnej slobody.

Investičné fondy, banky a technologické spoločnosti sa naďalej zapájajú do prijatia kryptomeny v čoraz väčšej miere. 

„Tieto kroky majú vplyv na základné vlastnosti Bitcoinu (BTC). Prístup bez povolení a odpor voči centralizácii sú čoraz viac na okraji spoločnosti,“ uviedol Hunt.

„To, čo vidíme, je izolácia Bitcoinu, ktorá sa stáva absolútne kontrolovanou a slúži Wall Street a vláde,“ dodal.

Podľa neho vytvorili inštitúcie „sekuritizované“ a „oprávnené“ verzie Bitcoinu, ktoré umožňujú investorom dostať sa do kontaktu s najväčšou kryptomenou na svete bez toho, aby ju držali priamo.

Podľa Hunta vlády podporujú Bitcoin, pretože to uľahčí kontrolu kryptomeny na Wall Street. 

Hunt ďalej zdôrazňuje, že finančné inštitúcie v Spojených štátoch sú povinné zverejniť totožnosť svojich zákazníkov a informácie o transakciách v súlade so zákonom o bankovom tajomstve.

„Ak vložíte peniaze do súkromného fondu súvisiaceho s BTC nebude už žiadna revolúcia, už s tým nie je spojený žiadny odpor,“ uviedol.

Čo bude nasledovať ďalej? Je skutočne neskoro na zachovanie revolučnej identity Bitcoinu?

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Has Wall Street taken over Bitcoin? [online]. [cit. 2021-05-22]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/has-wall-street-taken-over-bitcoin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here