27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Inštitucionálne prijatie ohrozuje revolučné poslanie Bitcoinu, prevezme nad ním moc Wall Street?

Inštitucionálne prijatie ohrozuje revolučné poslanie Bitcoinu, prevezme nad ním moc Wall Street?

„Inštitucionálne prijatie ohrozuje revolučné poslanie Bitcoinu,” tvrdí Ben Hunt.

Hunt, ktorý je zakladateľ spoločnosti Second Foundation Partners a hlavný autor blogu Epsilon Theory, je presvedčený, že inštitucionálne prijatie predstavuje existenčnú hrozbu pre identitu Bitcoinu ako nástroja finančnej slobody.

Investičné fondy, banky a technologické spoločnosti sa naďalej zapájajú do prijatia kryptomeny v čoraz väčšej miere. 

„Tieto kroky majú vplyv na základné vlastnosti Bitcoinu (BTC). Prístup bez povolení a odpor voči centralizácii sú čoraz viac na okraji spoločnosti,” uviedol Hunt.

„To, čo vidíme, je izolácia Bitcoinu, ktorá sa stáva absolútne kontrolovanou a slúži Wall Street a vláde,” dodal.

Podľa neho vytvorili inštitúcie „sekuritizované” a „oprávnené” verzie Bitcoinu, ktoré umožňujú investorom dostať sa do kontaktu s najväčšou kryptomenou na svete bez toho, aby ju držali priamo.

Podľa Hunta vlády podporujú Bitcoin, pretože to uľahčí kontrolu kryptomeny na Wall Street. 

Hunt ďalej zdôrazňuje, že finančné inštitúcie v Spojených štátoch sú povinné zverejniť totožnosť svojich zákazníkov a informácie o transakciách v súlade so zákonom o bankovom tajomstve.

„Ak vložíte peniaze do súkromného fondu súvisiaceho s BTC nebude už žiadna revolúcia, už s tým nie je spojený žiadny odpor,” uviedol.

Čo bude nasledovať ďalej? Je skutočne neskoro na zachovanie revolučnej identity Bitcoinu?

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Has Wall Street taken over Bitcoin? [online]. [cit. 2021-05-22]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/has-wall-street-taken-over-bitcoin

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments