13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Matthew Gould: záujem o kryptomeny stále rastie

Matthew Gould: záujem o kryptomeny stále rastie

Ceny kryptomien za uplynulý týždeň drasticky poklesli. Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Unstoppable Domains poznamenal, že záujem o kryptomeny sa aj napriek tomuto nedávnemu pádu cien stále zvyšuje a záujem o toto odvetvie sa neznížil.

„Za minulý týždeň zaznamenali krypto-trhy značnú volatilitu. Tá vyvolala obavy medzi blockchainovou komunitou a investormi,” uviedol Gould v komentári zaslanom stránke Cointelegraph. V stredu sa Bitcoin prepadol o takmer 30 000 dolárov, čo je dramatický pád vzhľadom na to, že jeho hodnota na základe údajov z Tradingview ešte začiatkom mája tohto roku pohybovala okolo 60 000 dolárov.

„Avšak nové názvy domén blockchainu sa stále registrujú nevídanou rýchlosťou bez náznakov spomalenia,” uviedol Gould a dodal:

„Názvy domén zaregistrovaných na blockchaine Ethereum vzrástli za posledný týždeň o takmer 25 000 na 817 000 pomocou Unstoppable Domains. Aktuálna miera registrácií je na ceste ku viac ako 500 % v medziročnom raste, a to aj napriek minulotýždňovým cenovým poklesom. Záujem o využívanie blockchainových aplikácií rastie dokonca aj napriek krypto-špekuláciám, čo ukazuje, že pri pohľade na priestor ako celok je optimizmus vždy prítomný.”

Unstoppable Domains dáva ľuďom príležitosť získať a ovládať doménu s príponou.crypto, ktoré je možné uložiť prostredníctvom nezameniteľného tokenu alebo NFT. Práve týmto sa líši od súčasných štandardných centralizovaných metód vlastníctva webových stránok, ktoré sú kontrolované poskytovateľmi domén.

Minulý týždeň so sebou priniesol mnohé titulky týkajúce sa spotreby energie pri ťažbe BTC ktoré vychádzajú z rozhodnutia spoločnosti Tesla neakceptovať Bitcoin ako formu platby z dôvodu súvisiacich energetických obáv. Tento zdanlivo dočasný krok si už vyžiadal od mnohých ľudí nespokojné ohlasy.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Crypto interest remains on the rise, according to this industry CEO. [online]. [cit. 2021-05-22]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/crypto-interest-remains-on-the-rise-according-to-this-industry-ceo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments