-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Instagram tvrdí, že omylom skrývalo počet ,,páči sa mi to” pred viacerými...

Instagram tvrdí, že omylom skrývalo počet ,,páči sa mi to” pred viacerými používateľmi a sľubuje okamžité riešenie problému

Používatelia Instagramu si môžu vydýchnuť. Nedávne zmiznutie počtu „páči sa mi to” bolo zjavne výsledkom „chyby”.

Viacerí ľudia sa v utorok prihlásili na sociálne médiá a tvrdili, že už nemôžu vidieť množstvo označení „páči sa mi” na Instagramových príspevkoch.

V roku 2019 technický gigant oznámil, že skutočné počty „Páči sa mi to” pre vybraných používateľov na celom svete začne skrývať ako súčasť testovacieho programu, ktorého cieľom je zlepšiť používateľskú skúsenosť.

„Rozhodli sme sa pre toto testovanie, pretože chceme, aby sa naši sledovatelia sústredili na fotografie a videá, ktoré zdieľajú, a nie na to, koľko lajkov dostanú,” uviedol hovorca Instagramu pre Techcrunch. 

Spoločnosť za posledný rok nezdieľala veľa aktualizácií o testovaní, potvrdila však, že program pokračuje. 

PR tím spoločnosti Instagram sa zaoberal obavami z miznúcich počtov v tweete v utorok večer. Tvrdil, že nedávne zmiznutie bolo neúmyselné a spôsobené chybou.

„Testovali sme nové prostredie na skrytie označení „Páči sa mi” na príspevkoch v službe Feed,” píše sa v tweete. „Dnes sme do testu neúmyselne zahrnuli ďalších ľudí, čo bola chyba. Tento problém opravujeme a všetko čo obnovíme čo najskôr.”

„Ide o to, pokúsiť sa znížiť tlak z Instagramu, urobiť z neho menšiu konkurenciu a dať ľuďom viac priestoru zamerať sa na spojenie s ľuďmi, ktorých majú radi a na veci, ktoré ich inšpirujú,” povedal šéf Instagramu, Adam Mosseri, ešte v roku 2019 o pláne spoločnosti skrývať „Páči sa mi” pred očami verejnosti. 

„Chápeme, že je Instagram pre mnohých tvorcov dôležitý. Tento program je však primárne zameraný na mladých ľudí. Musíme zistiť ako ich to ovplyvňuje, ako ľudia vidia platformu a ako to v konečnom dôsledku ovplyvňuje ich používanie platformy.”  

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Instagram Says It Mistakenly Hid Like Counts for More Users, Promises to Fix Issue ASAP. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/instagram-says-it-mistakenly-added-users-to-hidden-likes-test

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments