24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Instagram, Facebook a WhatsApp zaznamenali v piatok globálny výpadok

Instagram, Facebook a WhatsApp zaznamenali v piatok globálny výpadok

Sociálne siete Instagram, WhatsApp a Facebook boli v piatok popoludní nefunkčné.

Správy hlásiace výpadok sa začali okamžite hromadiť. Problémy s Instagramom nahlásilo na webe viac ako 106 000 ľudí.

Správy o výpadku sa objavili aj na stránke DownDetector, pričom výpadok Instagramu sa ďalej objasňuje ako globálny. 

Mnoho používateľov, ktorí sa pokúšali získať prístup na Instagram, Facebook atď., sa v piatok stretlo s chybami servera alebo so správami typu „Je nám ľúto, niečo sa pokazilo”. 

Nie je to samozrejme prvýkrát, čo je spoločnosť nútená vyrovnať sa s tak hlboko existenčnou krízou.

Hovorca spoločnosti Facebook vo vyhlásení uviedol: „Technický problém dnes spôsobil ľuďom ťažkosti s prístupom k niektorým službám Facebooku. Tento problém sme vyriešili a ospravedlňujeme sa za prípadné nepríjemnosti.”

Začiatkom tohto týždňa sa spoločnosť Instagram dostala na prvé miesto v oznámení o nových opatreniach zameraných podľa spoločnosti na zaistenie „bezpečnejšej služby pre najmladších členov našej komunity”

Medzi nové funkcie zamerané na bezpečnosť patrí obmedzenie DM medzi tínedžermi a dospelými. Presnejšie povedané, dospelí nebudú môcť posielať správy používateľom Instagramu mladším ako 18 rokov, ktorí ich nesledujú.

Instagram, rovnako ako Facebook, tiež nedávno oznámil nové opatrenia v aplikáciách, ako je napr. propagácia miest a spoľahlivých informácií o COVID-19 a vakcínach. 

Spoločnosť vykonala tieto opatrenia z dôvodu, že od začiatku pandémie je na týchto stránkach stále častým problémom dezinformácia o pandémii.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Instagram, Facebook, and WhatsApp Went Down and People Couldn’t Cope. [online]. [cit. 2021-03-21]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/instagram-facebook-whatsapp-outage/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments