13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Elon Musk popiera, že by sa automobily v Číne používali na špionáž

Elon Musk popiera, že by sa automobily v Číne používali na špionáž

Čínska armáda vyjadrila obavy v súvislosti s bezpečnosťou údajov zhromaždených kamerami inštalovanými v automobiloch.

Čína je po USA najväčším trhom spoločnosti Tesla a predstavuje zhruba štvrtinu jej globálneho predaja v roku 2020.

V sobotu Musk uviedol, že ak by sa podnik dopustil špehovania zahraničnej vlády, „negatívne účinky by mali na spoločnosť tvrdý dopad”.

„Naša motivácia voči dôvernosti akýchkoľvek informácií je veľmi silná,” uviedol Musk pre čínske obchodné fórum prostredníctvom videa. 

Dlhodobo panuje nepokoj nad prítomnosťou veľkých amerických spoločností pôsobiacich v Číne a naopak. Vzťahy medzi Čínou a USA, dvomi najväčšími ekonomikami sveta, sú už roky napäté.

Musk vyzval na väčšiu vzájomnú dôveru medzi Čínou a USA.

Automobilová spoločnosť Elona Muska získala schválenie pre svoju továreň v Šanghaji v roku 2018 a stala sa prvou zahraničnou automobilkou, ktorá prevádzkuje stopercentný závod v Číne.

Čína je najväčším automobilovým trhom na svete a jej vláda vo veľkej miere podporuje výrobu elektrických vozidiel. 

Tento dopyt pomohol spoločnosti Tesla v roku 2020 dosiahnuť zisk 721 miliónov $.

Zdroj:

BBC, 2021. Elon Musk denies Tesla cars are used for spying in China [online]. [cit. 2021-03-21]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/world-us-canada-56471681

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments