13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Influencer Jay Mazini je obvinený z podvodu

Influencer Jay Mazini je obvinený z podvodu

Hviezda Instagramu „Jay Mazini” čelí závažným obvineniam z podvodu.

Dvadsaťpäťročný influencer, vlastným menom Jebara Igbara, bol obvinený z podvodov za údajné podvádzanie svojich fanúšikov a nasledovníkov v kúpe BTC v celkovej hodnote 2,5 milióna $. 

Americká prokuratúra pre Východný okres New Yorku oznámila obvinenia v stredu v tlačovej správe. V nej sa uvádza, že Mazini oklamal obete, aby mu poslali kryptomenu výmenou za hotovostné prevody. 

Prokurátori však tvrdia, že Mazini predajcom nič nezaplatil.

Influencer začal používať svoje účty na sociálnych sieťach, najmä svoje účty na Twitteri a Instagrame, na zverejňovanie ponúk na nákup BTC za vyššiu hodnotu ako sú trhové ceny. 

V nedeľu 14. februára 2021 zverejnil Mazini na svojom Instagrame ponuku na nákup BTC za 52 500 $. V ten deň sa trhová cena BTC pohybovala od približne 47 105 $ do 59 0716 $. 

V stredu 17. februára 2021 zas pridal na svoj účet ponuku na nákup BTC o 3,5 % až 5 % vyššiu ako je súčasný trh.

Len čo obete s transakciou súhlasili, Mazini im údajne poslal dokumentáciu, ktorá falošne potvrdila údajné bankové prevody. Sľúbené prevody však nikdy neprišli. 

Federálni úradníci ďalej tvrdia, že bankové záznamy ukazujú, že ovplyvňovateľ nemal na účte uvedenom v potvrdení o prevode ani dostatok finančných prostriedkov. 

Údajná schéma sa uskutočnila v období od januára do marca 2021.

„Ako tvrdíme, osobnosť Igbara slúžila na sociálnych médiách ako prostriedok na nalákanie obetí, aby mu predali svoje BTC za atraktívne, alebo nafúknuté hodnoty,” uviedol v tlačovej správe zástupca riaditeľa FBI, William F. Sweeney mladší. 

Maziniho účet na Instagrame bol zjavne deaktivovaný.

Influencer je známy finančným obsahom a množstvom virálnych videí.

Mazinimu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na 20 rokov.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Social Media Influencer Jay Mazini Charged With Wire Fraud. [online]. [cit. 2021-03-25]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/social-media-influencer-jay-mazini-charged-with-wire-fraud

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments