21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Spoločnosť Fidelity Investments žiada americkú komisiu SEC o povolenie spustiť Bitcoin ETF

Spoločnosť Fidelity Investments žiada americkú komisiu SEC o povolenie spustiť Bitcoin ETF

Fidelity Investments, finančný gigant so spravovanými aktívami vo výške viac ako 4,9 bilióna $, podal žiadosť na Americkú komisiu pre cenné papiere (SEC) o zaradenie nového fondu obchodovaného na burze s bitcoinmi – ETF.

ETF by podľa agentúry Reuters založila dcérska spoločnosť Fidelity FD Funds Management a jej názov by bol Wise Origin Bitcoin Trust. 

Fond by držal BTC a hodnota jeho akcií by vychádzala z Fidelity Bitcoin Indexu, ktorý sleduje cenu vlajkovej kryptomeny na hlavných burzách vrátane Coinbase a Bitstamp.

Spoločnosť Fidelity vo svojom vyhlásení uviedla:

„Ekosystém digitálnych aktív za posledné roky významne vzrástol, vytvoril ešte silnejšie trhovisko pre investorov a zrýchlil dopyt medzi inštitúciami. Stále širšie spektrum investorov, ktorí hľadajú prístup k BTC, zdôraznilo potrebu diverzifikovanejšej sady produktov ponúkajúcich expozíciu digitálnym aktívam.”

SEC do dnešného dňa odmietla niekoľko bitcoinových ETF, pretože tvrdí, že trh ešte nie je pripravený. Krok spoločnosti Fidelity nastáva po kótovaní bitcoinových ETF v Kanade a Brazílii.

Minulý týždeň uznala SEC návrh Bitcoin ETF od spoločnosti VanEck. 

Aj keď fond ETF spoločnosti Fidelity nebude predávať BTC priamo, použije kryptomenu na úhradu určitých výdavkov, ktoré by sa podľa súčasných pokynov IRS považovali za predaj BTC.

Za zmienku stojí, že Fidelity sa v minulosti zaujímala o oblasť kryptomien. 

V roku 2018 založila spoločnosť Fidelity Digital Assets, dcérsku spoločnosť, ktorá ponúka služby úschovy a vykonávania obchodov s kryptomenami.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Fidelity Investments Asks U.S. SEC for Permission To Launch a Bitcoin ETF. [online]. [cit. 2021-03-26]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/03/fidelity-investments-files-to-launch-bitcoin-etf/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments