20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Správy zo sveta Indická vláda teraz vyžaduje, aby spoločnosti zverejňovali podiely v kryptomene

Indická vláda teraz vyžaduje, aby spoločnosti zverejňovali podiely v kryptomene

Indická vláda od 1. apríla zaviedla nové pravidlá zverejňovania kryptomien. Spoločnosti obchodujúce s kryptomenami budú musieť zverejňovať okrem iného aj podrobnosti o svojich kryptomenách, ako súčasť svojej účtovnej závierky.

Nové požiadavky na zverejnenie kryptomeny

Indické ministerstvo pre korporátne záležitosti (MCA) vydalo oznámenie, v ktorom podnikom ukladá povinnosť zverejniť obchodovanie s kryptomenami a investície počas finančného roka. 

Tieto zverejnenia sú povinné od 1. apríla, keď sa začína finančný rok 2021-2022 v Indii:

„Každá spoločnosť, ktorá počas finančného roka obchodovala alebo investovala do kryptomeny alebo virtuálnej meny, musí zverejniť zisk alebo stratu z transakcií zahŕňajúcich kryptomenu alebo virtuálnu menu, sumu meny držanú k dátumu zostavenia správy a vklady alebo zálohy od akejkoľvek osoby na účely obchodovania alebo investovania do kryptomeny alebo virtuálnej meny.”

Krypto-spoločnosti v Indii vítajú nové požiadavky vlády v domnení, že legitimizuje transakcie s kryptomenami. 

Monark Modi, zakladateľ a generálny riaditeľ indickej krypto-burzy Bitex, uvádza:

„Toto je definitívne schválenie a je dobré vidieť, že India nezaostáva za ostatnými krajinami v oblasti kryptomeny. Správnym krokom vpred bude zavedenie regulácie, ktorá poskytuje bezpečnosť investorom a podporuje kryptomenu ako alternatívnu investičnú triedu.” 

Indická vláda v súčasnosti finalizuje návrh zákona o kryptomene.

Centrálna banka, Reserve Bank of India (RBI), tvrdí, že vláde vyjadrila určité veľké obavy týkajúce sa kryptomien. 

Guvernér RBI, Shaktikanta Das, sa napriek tomu domnieva, že vláda a Centrálna banka sa v otázke kryptomeny zhodujú.

Zdroj:

NEWS.BITCOIN, 2021. Indian Government Now Requires Companies to Disclose Cryptocurrency Holdings. [online]. [cit. 2021-03-28]. Dostupné na: https://news.bitcoin.com/indian-government-requires-companies-disclose-cryptocurrency-holdings/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments