27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Fintech firmy sa spájajú s NFT prostredníctvom aukcií a platieb za umenie

Fintech firmy sa spájajú s NFT prostredníctvom aukcií a platieb za umenie

Jedna z najuznávanejších britských bánk, Curve, sa pripojila k trendu NFT v snahe podporiť londýnske divadlá.

Spoločnosť v príspevku na Twitteri naznačuje, že draží päť NFT značiek Curve, aby získala finančné prostriedky na podporu londýnskych divadiel, ktoré boli zasiahnuté pandémiou. 

Finančné prostriedky pomôžu hlavne 40 % divadelníkov, ktorí sú nezamestnaní v dôsledku zdravotnej krízy.

Čísla aukcií NFT spoločnosti Curve sa budú nachádzať na trhu kryptomien Rarible.com. Zberatelia budú môcť uskutočniť platbu prostredníctvom kryptomeny Ethereum.

Zakladateľ a CEO spoločnosti Curve, Shachar Bialick, vysvetlil motiváciu podpory divadiel prostredníctvom NFT:

„Divadelná komunita je súčasťou toho, čo dodáva Londýnu jeho živosť a rozmanitosť. Som hrdý na to, že spoločnosť Curve sa rozhodla podporiť divadelné umenie.”

Curve patrí medzi významné inštitúcie z finančného sveta a verí, že populárny trend NFT získa pre nich ďalšie peniaze.

V posledných mesiacoch sa NFT stalo populárnym trendom ako digitálne súbory podporené technológiou blockchain. Popularita je spôsobená jedinečnosťou, ktorá overuje, kto je právoplatným majiteľom umeleckého diela.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Fintech firms Curve, Circle join NFT frenzy with art auction and payment solution. [online]. [cit. 2021-04-03]. Dostupné na: https://finbold.com/fintech-firms-curve-circle-join-nft-frenzy-with-art-auction-and-payment-solution/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments