21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Altcoiny zaznamenávajú trojciferné zisky, keď sa cena BTC tlačí smerom k 60...

Altcoiny zaznamenávajú trojciferné zisky, keď sa cena BTC tlačí smerom k 60 000 $

Obchodníci tvrdia, že niekoľkoročné maximá pozorované z mnohých tokenov dokazujú, že altcoinová sezóna je na dosah ruky.

Podobne ako v predchádzajúcich cykloch, po tom, čo pri BTC dôjde k výraznému zvýšeniu ceny a následnému vstupu do konsolidačného obdobia, začnú fondy migrovať do veľkých a malých trhových altcoinov.

Údaje z Cointelegraph Markets a TradingView ukazujú, že zatiaľ čo sa BTC za posledný týždeň obchodoval v rozmedzí od 57 000 $ do 60 200 $, viaceré altcoiny zaznamenali dvojciferné zisky.

Ekosystém Tron vedie zhromaždenie altcoinov

Tokeny v ekosystéme Tron (TRX) zaznamenali za posledné 2 dni citeľný nárast v objeme obchodovania. Najväčší nárast pritom zaznamenal token zameraný na hazardné hry WINk. Ten sa vyšvihol o 325 % z 0,00059 $ 3. apríla na nové historické maximum 5. apríla 0,0025 $.

BitTorrent (BTT) tiež zaznamenal prílev nákupu začínajúci 4. apríla. Ten zdvihol cenu o viac ako 100 % z minima 0,0067 $ na nové rekordné maximum 0,0136 $ 5. apríla. 

Cena TRX vzrástla za rovnaké obdobie o 48 %, keď sa vyšplhala z 0,0997 $ na súčasnú cenu na 0,147 $.

Neboli to iba projekty založené na Tron, ktoré upútali pozornosť obchodníkov cez víkend a v pondelok.

Indická krypto-burza WazirX zaznamenala v priebehu posledných dvoch dní rast jej natívneho (WRX) tokenu o viac ako 350 %. Vďaka tomu sa v pondelok katapultovala z minima 1,47 $ na nové historické maximum 5,88 $.

Holochain (HOT), decentralizovaná platforma peer-to-peer pre dApps, zaznamenala svoju cenovú rally 350 % od oznámenia z 25. marca, že spoločnosť Holo Limited získala americký patent na svoje sieťové inovácie rrDHT. Od oznámenia sa HOT zhromaždila z 0,21 $ na 0,31 $.

Nový záznam na Upbit Global tiež vyvolal 150 % rast ceny Stacks (STX). Bolo to potom, čo sa v nedeľu posunul z 1,13 $ na vnútrodenné maximum 2,85 $, kým zisk neznížil cenu na 2,20 $.

Bitcoin zbiera sily do svojho ďalšieho rozbehu

Podľa analýzy spoluzakladateľa spoločnosti Jarvis Labs, Bena Lillyho, metriky na reťazci naznačujú solídnu základňu podpory ceny Bitcoinu. Jediné protivietor pritom prichádza v dôsledku volatility mier financovania.

Vďaka tejto reakcii vidí Lilly možné opätovné testovanie na úrovni 54 000 $ aby „rozdrobil časť FOMO”, ktoré sa stále nachádza na tejto úrovni, ale nevidí pokles ceny nižšie kvôli pevnej podpore na tejto úrovni.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Altcoins notch triple-digit gains as Bitcoin price pushes toward $60K. [online]. [cit. 2021-04-06]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/altcoins-notch-triple-digit-gains-as-bitcoin-price-pushes-toward-60k

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments