21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Ekonomika Indická startupová organizácia navrhuje regulačný rámec pre kryptomeny

Indická startupová organizácia navrhuje regulačný rámec pre kryptomeny

IndiaTech.org, priemyselné združenie zastupujúce indické spotrebiteľské internetové startupy a investorov, chce poskytnúť jasné definície pre odvetvie kryptomien.

V stredu vydalo združenie tzv. bielu knihu obsahujúcu návrh politiky s odporúčaniami pre regulačný rámec určený kryptomenám a krypto-burzám v Indii.

Navrhovaný rámec odporúča definovať kryptomeny ako Bitcoin (BTC) ako digitálne aktíva, a nie ako meny. 

„Definujte kryptomeny ako digitálne aktíva, nie ako meny. Udeľuje im uznanie ako digitálnym aktívam podobne, ako zlatu, akciám alebo obchodovateľným cenným papierom,” uvádza sa v návrhu.

Rámec ďalej odporúča zaviesť registračný systém pre indické burzy kryptomien, ako aj zaviesť potrebné kontroly týkajúce sa dodržiavania predpisov proti praniu špinavých peňazí, overenia a oznamovania systému Know Your Customer. 

Návrh tiež zdôrazňuje potrebu ustanovení v indickom daňovom práve, pretože v Indii neexistuje jasný rámec pre zdaňovanie kryptomien.

Biela kniha tiež zdôrazňuje potrebu ustanoviť rámec pre vydávanie tokenov v Indii a regulovať kryptomeny v platobnom priemysle. 

IndiaTech tiež navrhol podporiť samoreguláciu pri definovaní kódexu správania pre toto odvetvie.

Generálny riaditeľ spoločnosti IndiaTech, Rameesh Kailasam, uviedol, že krypto-priemysel má obrovský potenciál pre indické startupy. 

„Najdôležitejšou potrebou v súčasnosti je, aby tomuto odvetviu bola poskytnutá toľko potrebná regulačná jasnosť, o ktorú sa snaží. Dúfame, že vláda bude spolupracovať s priemyslom na regulácii tohto odvetvia a že sa pri tom zaujme progresívny prístup,” uviedol.

Sumit Gupta, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ hlavnej miestnej krypto-burzy CoinDCX, vyzval vládu, aby definovala skutočnú podstatu kryptomeny v Indii. 

„Toto úsilie tímu IndiaTech je skutočne chvályhodné. Pomáha vniesť nový pohľad do regulačných diskusií, ktoré dnes prebiehajú. Ak budú tieto odporúčania prijaté, otvoria pre Indiu obrovský potenciál pre účasť v tejto novej globálnej triede aktív,” uviedol Gupta.

Existuje značná neistota, pokiaľ ide o právny štatút kryptomeny v Indii, pričom mnoho anonymných zdrojov šíri povesti o plánoch na jej zákaz v krajine. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021.Indian startup organization proposes regulatory framework for crypto. [online]. [cit. 2021-05-06]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/indian-start-up-organization-proposes-regulatory-framework-for-crypto

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments