17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Cardano a Stellar je teraz možné obchodovať na druhej najväčšej nemeckej burze...

Cardano a Stellar je teraz možné obchodovať na druhej najväčšej nemeckej burze cenných papierov

Börse Stuttgart, druhá najväčšia nemecká burza cenných papierov, uvádza Cardano (ADA) a Stellar (XLM) ako dlhopisy obchodované na burze (ETN). 

Cena aktív bude sledovaná na základe eura.

Investori budú mať úžitok z predĺžených obchodných hodín krypto-bodov ETN, ktoré fungujú od 8:00 do 22:00 a pomáhajú využiť krypto-volatilitu. 

Na burze sa uvádza, že obchodníci sa tiež budú podieľať na vývoji cien aktív.

Riaditeľ Börse Stuttgart, Jürgen Dietrich, poznamenal, že pri najnovšom produkte zohral úlohu rastúci záujem o kryptomeny.

„Záujem o kryptomeny ďalej rastie a trhová dynamika zostáva silná. Vďaka dlhopisom ETN môžu investori teraz participovať na vývoji cien dvoch kryptomien Cardano a Stellar prostredníctvom cenných papierov obchodovaných na burze,” uviedol Dietrich.

Börse Stuttgart uviedla prvý dlhopis ETN v novembri 2017. Obchodovanie s cennými papiermi ADA a XLM využíva krypto-investičnú spoločnosť 21Shares.

Okrem toho tvorili štyri dlhopisy ETN v roku 2021 pre spoločnosť Börse Stuttgart 30 produktov obchodovaných na burze s najvyšším obchodným obratom.

V apríli zaznamenala burza objem obchodov asi 8,4 miliárd EUR, pričom najväčší podiel mali sekuritizované deriváty. Produkt zaznamenal objem obchodovania viac ako 3 miliardy EUR. Na akomkoľvek inom mieste dosiahol pákový produkt obrat asi 2,1 miliardy EUR.

Okrem toho produkty obchodované na burze (ETP) dosiahli obrat 1,9 miliardy EUR, čo je v porovnaní s aprílom 2020 nárast o 17 %.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Cardano and Stellar now tradable at the second-largest German stock exchange. [online]. [cit. 2021-05-09]. Dostupné na: https://finbold.com/cardano-and-stellar-now-tradable-at-the-second-largest-german-stock-exchange/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments