21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Ikonické popkultúrne video „Leave Britney Alone" sa predalo ako NFT za 44,000...

Ikonické popkultúrne video „Leave Britney Alone” sa predalo ako NFT za 44,000 $

Ikonické virálne video „Leave Britney Alone” z roku 2007 sa draží ako NFT za 43 899 $(18,69 ETH).

Tvorca videa, Chris Crocker, spustil aukciu prostredníctvom trhu Foundation NFT 9. apríla po stanovení počiatočnej ceny na 10 ETH.

Prehľad histórie ponúkania cien ukazuje boje medzi dvoma potenciálnymi kupcami. Anonymný jednotlivec ale skončil ako víťaz počas aukcie uzavretej 12. apríla.

Crocker vytvoril video v roku 2007 po obhajobe speváčky Britney Spears po kontroverznom vystúpení na súťaži Video Music Awards.

Video sa stalo senzáciou po dosiahnutí asi dvoch miliónov zhliadnutí do 24 hodín odkedy bolo zverejnené online. 

Crocker uvádza, že na video dostal vtedy negatívnu spätnú väzbu. Tvorca vysvetlil motiváciu predaja videa. Podľa Crockera:

„Mal som pocit, že veľa ľudí by mohlo nesprávne interpretovať, prečo som to chcel predať. Skutočným dôvodom bol pocit, že som svojim konaním ovplyvnil nielen svoj život, ale aj život svojej rodiny. Z videa som v skutočnosti nedostal nič iné, ako to, že som ďalších 14 rokov žil v úzadí.”

Crocker, ktorý sa identifikuje ako transrodová osoba, ďalej poznamenáva, že peniaze budú smerované na pomoc jeho babičke.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Iconic pop culture video ‘Leave Britney Alone’ sold as NFT for $44,000. [online]. [cit. 2021-04-16]. Dostupné na: https://finbold.com/iconic-pop-culture-video-leave-britney-alone-sold-as-nft-for-44000-18-eth/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments