17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Bitcoin klesol za pár minút o 6 000 $

Bitcoin klesol za pár minút o 6 000 $

Hodnota Bitcoinu (BTC) klesla 22. februára pod 50 000 $. Dôvodom bolo tempo zaznamenané korekciou pri otvorení Wall Street. To prinieslo 20% denné straty.

Bitcoin tak klesol za pár minút o 6 000 $.

Údaje z trhov Cointelegraph Markets a TradingView ukazujú, že BTC / USD počas pondelkového obchodovania výrazne poklesol a dosiahol hodnotu 47 400 $.

Po tom, čo v nedeľu dosiahlo historické maximum a hodnota BTC dosiahla 58 312 $, klesla v pondelok takmer o 7 000 $ za necelú hodinu. To vyvolalo intenzívnu volatilitu.

Analytik spoločnosti Cointelegraph Markets, Michaël van de Poppe, predtým zdôraznil, že oblasť medzi 50 500 až 52 000 $ je rozhodujúca pre udržanie. Dôvodom je zachovanie pravdepodobnosti pokračovania „bull marketu” v krátkodobom horizonte.

V súčasnosti hodnota BTC opäť rastie a dostáva sa späť nad 53 000 $.

Podľa správ na Twitteri bola táto akcia sprevádzaná kritikou zo strany americkej ministerky financií, Janet Yellen. Tá BTC údajne označovala za „neefektívny”. Opakovala pritom tvrdenia, že práve ten sa používa pri trestnej činnosti.

Kurióznou zhodou okolností sa novou šéfkou pre inovácie vo Federálnom rezervnom systéme stala Sunayna Tutejahe, podporovateľka Bitcoinu a známa finančná inovátorka.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Bitcoin prints biggest hourly candle in history after BTC rebounds strongly to $54K. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-prints-biggest-hourly-candle-in-history-after-btc-rebounds-strongly-to-54k

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments