27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Hollywoodska elita získa NFT ako uznanie na blížiacom sa odovzdávaní Oscarov

Hollywoodska elita získa NFT ako uznanie na blížiacom sa odovzdávaní Oscarov

Podľa projektu Nomine získa 25 zo 115 ľudí nominovaných na Oscara tento rok tri NFT v neoficiálnych darčekových taškách. Projekt vznikol v spolupráci s online trhmi Rarible, Metaversal, a AdVenture Media.

Jeho úlohou je poskytnúť NFT hollywoodskym insiderom nominovaným v týchto kategóriách: najlepší herec, najlepšia herečka, najlepší herec vo vedľajšej úlohe, najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe a najlepší režisér.

Všetky digitálne diela, ktoré navrhli umelci Jon Noorlander, Shaylin Wallace, Rocco DiSpirito a ďalší, budú vyrazené s menami tých, ktorí boli nominovaní v príslušných kategóriách. 

Víťaz každej kategórie získa ďalší NFT vydražený na Rarible. 

Časť alebo celý výťažok údajne pôjde na charitu podľa ich výberu.Vzhľadom na to, že NFT vo fyzickom svete neexistujú, pridá projekt do každej tašky lístok. Ten nominovaným umožní uplatniť si darček prostredníctvom peňaženky Portis.

„Motiváciou na distribúciu NFT v darčekových taškách bolo ukázať, čo sa dá s NFT robiť. Okrem toho aj zvýšiť povedomie o charitatívnych cieľoch, ktoré podporujeme, a vzdať hold obrovskému úspechu, ktorý títo nominanti dosiahli,” uviedol Yossi Hasson, spolupracovník -kurátor projektu. 

Medzi NFT patrí dielo, ktoré vytvoril 3D animátor Andre O’Shea ako poctu slávnemu hercovi Chadwickovi Bosemanovi. Ten je známy najmä vďaka úlohe kráľa T’Challu vo filme Black Panther z roku 2018. Boseman zomrel v auguste na rakovinu hrubého čreva, ale tento rok je stále nominovaný za svoju časť vo filme Ma Rainey’s Black Bottom. 

Výťažok z tejto aukcie NFT bude prínosom pre Nadáciu pre rakovinu hrubého čreva.

Niektorí odborníci sa domnievajú, že hollywoodsky filmový priemysel by sa mal presunúť do blockchainu. Ten umožní novým tvorcom obísť tradičnú „exkluzívnu” cestu k projektom decentralizáciou moci v priestore. 

Množstvo filmových a televíznych projektov súvisiacich s krypto-priemyslom zaznamenáva úspech, keď sa priestor stáva mainstreamovým, vrátane 10-dielnej krypto-komediálnej série. Tá sa má začať nakrúcať neskôr v tomto roku.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Hollywood elite will receive NFTs in recognition of upcoming awards ceremony. [online]. [cit. 2021-04-23]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/hollywood-elite-will-receive-nfts-in-recognition-of-upcoming-awards-ceremony

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments