13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Baillie Gifford investuje 100 miliónov USD na Blockchain.com

Baillie Gifford investuje 100 miliónov USD na Blockchain.com

Baillie Gifford, 110 rokov stará spoločnosť pre správu aktív známa svojimi skorými investíciami do firiem ako je Tesla, investovala 100 miliónov USD do hlavnej služby kryptomeny Blockchain.com.

Spoluzakladateľ a CEO Blockchain.com, Peter Smith, v stredu oznámil, že príspevok spoločnosti k marcovému kolu financovania vo výške 300 miliónov USD sa stal doteraz najväčšou samostatnou investíciou do spoločnosti. 

Smith uviedol: „Účasť spoločnosti na tomto kole znamenala jednu z ich prvých investícií do krypto-spoločnosti.”

„Je to tiež potvrdenie, že vyvážené a diverzifikované maloobchodné a inštitucionálne podnikanie má v nasledujúcich rokoch neuveriteľný potenciál rastu,” napísal generálny riaditeľ.

Vďaka správe aktív v hodnote viac ako 445 miliárd USD sa spoločnosť Baillie Gifford stala významným technologickým investorom. Skorými investíciami do spoločností ako sú Tesla, Alibaba a farmaceutická spoločnosť Moderna získala takmer 28 miliárd USD. 

Jeden z najväčších externých investorov spoločnosti Tesla, Baillie Gifford, získal z vlastnej investície do spoločnosti Tesla zisk 16 miliárd USD iba od augusta 2020. Spoločnosť je tiež známa svojou podporou spoločností ako Google, Amazon a Airbnb.

Investícia Baillie Gifford do Blockchain.com prichádza uprostred zvyšujúcej sa pozornosti investorov voči spoločnosti a tiež širšiemu krypto-priemyslu. 

Blockchain.com so sídlom v Spojenom kráľovstve je jedným z najväčších poskytovateľov finančných prostriedkov v tomto roku. Vo februári a v marci pritom zabezpečil v dvoch kolách financovania 420 miliónov USD. Spoločnosť dosiahla ocenenie 5,2 miliárd USD.

Podľa údajov analytickej firmy CB Insights dostali krypto a blockchainové spoločnosti vrátane Blockchain.com, BlockFi a Dapper Labs v prvom štvrťroku 2021 viac finančných prostriedkov ako počas celého roka 2020.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Early Tesla investor Baillie Gifford invests $100M in Blockchain.com. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/early-tesla-investor-baillie-gifford-invests-100m-in-blockchain-com

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments