23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Elon Musk svojimi tweetmi opäť ovplyvnil cenu Dogecoinu

Elon Musk svojimi tweetmi opäť ovplyvnil cenu Dogecoinu

Generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX zverejnil ďalší tweet súvisiaci s kryptomenami. Tentoraz nepomenoval svoj obľúbený DOGE ani Bitcoin priamo. Tweetol len otázku, ktorú komunita interpretovala ako Muskov druh hlasovania o tom, aká bude najväčšia minca v budúcnosti.

Komunita predvídateľne začala odpovedať: „Dogecoin” a „Bitcoin”.

Musk svojimi tweetmi manipuluje s cenou DOGE

O Muskovi je známe, že je dlhoročným fanúšikom meme coinov DOGE, o ktorých často zverejňuje tweety so psom Shiba-Inu a Mesiacom.

Tieto tweety generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla boli z krátkodobého hľadiska pre Dogecoin priaznivé. Minulý týždeň ho posunuli na nové historické maximum 0,44 USD.

Dňa 19. apríla sa coin stále držal na úrovni 0,44 USD, teraz ale zaznamenal pokles na cenovú hranicu 0,28 USD.

Podľa nedávneho tweetu Janice McAfee, manželky bývalého krypto-baróna Johna McAfeeho, bola informáciou o cene DOGE šokovaná. 

McAfee teraz trávi čas v španielskom väzení a čaká na deportáciu do USA. Dôvodom je jej odsúdenie za daňové povinnosti počas posledných ôsmich rokov.

V minulosti McAfee na svojom twitterovom účte platil rôzne ICO. Zdá sa ale, že ani on si nedokázal predstaviť, že minca, ktorá sa pôvodne objavila ako žart, preukáže takú stabilitu a popularitu.

Medzitým bol DOGE nedávno prijatý niekoľkými významnými spoločnosťami. Toto prijatie spolu s Muskovými tweetmi posunulo mincu na svoje posledné historické maximum.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Elon Musk Believes that Future Definitely HODLs Some Crypto – Is It DOGE or Bitcoin? [online]. [cit. 2021-04-24]. Dostupné na: https://u.today/elon-musk-believes-that-future-definitely-hodls-some-crypto-is-it-doge-or-bitcoin

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments