13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Guvernér NY, Andrew Cuomo, vydáva očkovacie pasy využívajúce blockchain

Guvernér NY, Andrew Cuomo, vydáva očkovacie pasy využívajúce blockchain

V piatok 26. marca guvernér New Yorku, Andrew Cuomo, oznámil zavedenie mestského očkovacieho pasu „Excelsior Pass” využívajúceho blockchain.

Pas sa vydáva prostredníctvom bezplatnej a dobrovoľnej platformy, ktorá overuje očkovanie proti Covid-19 alebo negatívne výsledky testov pomocou QR kódu. 

The Excelsior Pass má pomôcť pri procese opätovného otvorenia firiem a verejných priestorov v New Yorku.

Očkovací pas je vytvorený na technológii Digital Health Pass založenej na blockchaine od spoločnosti IBM. Tá umožňuje overenie a bezpečné zdieľanie identity používateľa, histórie očkovania a výsledkov testov bez odhalenia nesúvisiacich osobných údajov.

Guvernér Cuomo v oznámení zdôraznil význam využitia technológií na opätovné otvorenie spôsobom, ktorý je uspokojivý verejné zdravie aj hospodárstvo:

„Vzhľadom na to že každý deň očkujeme viac a viac obyvateľov New Yorku a kľúčové ukazovatele v oblasti verejného zdravia naďalej dosahujú najnižšiu mieru za posledné mesiace, vytvára očkovací pas ďalší krok v našom strategickom opätovnom otváraní založenom na vedeckých poznatkoch.”

Steve LaFleche, generálny riaditeľ divízie IBM Public and Federal Markets, je hrdý na to, že pomáha newyorskému plánu na opätovné otvorenie a uvádza: „IBM je hrdá na to, že podporuje štát New York v jeho úsilí uplatňovať inovatívne technológie, aby pomohla obyvateľom a komunitám bojovať proti COVID- 19.”

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. NY Governor Cuomo launches blockchain-powered vaccination passports [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/ny-governor-cuomo-launches-blockchain-powered-vaccination-passports

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments