-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Ekonomika Guvernér Bank of England predpovedá pozitívny vývoj britskej ekonomiky do konca roka...

Guvernér Bank of England predpovedá pozitívny vývoj britskej ekonomiky do konca roka 2021

Guvernér anglickej banky, Andrew Bailey, uviedol, že „vidí svetlo na konci tunela.” Poukázal na klesajúci počet prípadov ochorenia Covid-19 a úspešné zavedenie vakcíny.

Uvádza však, že ekonomika sa bude musieť prispôsobiť, pretože ľudia pracujú a nakupujú z domu viac ako pred krízou.

To sa týka aj mnohých pracovníkov. Tí, s ktorými banka hovorila, očakávali, že sa určitý stupeň domácej práce stane „novým normálom”.

Podľa guvernéra nie je jasné, aký dopad to bude mať na ekonomiku „Skrátený čas na cestovanie vnímam ako pozitívum, ale môže dôjsť k nižšej inovácii a kreativite, ktoré človek nadobudne pri kolektívnej práci,” uviedol Bailey vo svojom prejave pre Resolution Foundation.

„Existujú dôvody domnievať sa, že dlhodobé škody na ekonomike budú nižšie ako v minulých recesiách,” uviedol. „Ak by som mal zhrnúť diagnózu, je pozitívna, ale s veľkou dávkou realistického pohľadu na vec.”

Minulý týždeň uviedol Úrad pre rozpočtovú zodpovednosť, že sa ekonomika vráti na predkrízovú úroveň do polovice budúceho roka. To je o šesť mesiacov skôr, ako sa predpovedalo. 

Medzitým úrad uviedol, že nezamestnanosť dosiahne vrchol na úrovni 6,6%. To je menej ako 7,5%, ktoré predpovedal vlani v novembri.

Guvernér uviedol, že kroky banky, ktoré zahŕňajú znižovanie úrokových sadzieb a tlačenie peňazí, pomohli znížiť dlhodobé škody na ekonomike.

Zdroj:

BBC, 2021. Bank of England governor sees light at the end of the tunnel. [cit. 2021-03-09]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56321959

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments