27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Goldman Sachs: Šéf banky odmieta prácu z domu ako „nové pravidlo"

Goldman Sachs: Šéf banky odmieta prácu z domu ako „nové pravidlo”

Šéf Goldman Sachs David Solomon odmieta prácu na diaľku ako „nove pravidlo” a označil ju za „odchýlku”.

Solomon uviedol: „Investičná banka pôsobila v roku 2020 s menej ako 10% našich ľudí v kancelárii.” jeho túžba po návrate pracovníkov do kancelárie je v rozpore s mnohými ďalšími firmami, ktoré naznačujú, že práca z domu by sa mohla stať trvalou.

Ďalej tvrdí, že to nevyhovuje pracovnej kultúre spoločnosti Goldman Sachs.

„Myslím si, že pre podnikanie ako je naše, ktoré je založené na spolupráci, to nie je ideálne. A nejde o nové pravidlo. Je to odchýlka, ktorú napravíme čo najskôr,” uviedol na stredajšej konferencii.

Aj keď si myslí, že pandémia Covid-19 pomohla presadiť prijatie digitálnych technológií a vytvorila spôsob, ako môže investičná banka fungovať efektívnejšie, Solomon si myslí, že to z dlhodobého hľadiska nebude viesť k zmenám.

„Nemyslím si, že keď sa dostaneme z pandémie, celkový prevádzkový režim spôsobu, akým funguje naše podnikanie, sa bude výrazne líšiť,” uviedol.

Zdá, že vo finančnom sektore v tom Solomon nie je sám. V septembri výkonný riaditeľ JP Morgan, Jamie Dimon, uviedol, že práca z domu mala negatívny vplyv na produktivitu.

Šéf spoločnosti Barclays, Jes Staley, tiež nedávno vyjadril nádej, že vakcína umožní zamestnancom návrat do kancelárie.

Avšak nedávno spoločnosť Lloyds Banking Group uviedla, že plánuje do troch rokov znížiť množstvo kancelárskych priestorov, ktoré využíva, o 20%. Spoločnosť HSBC oznámila zníženie kancelárskej stopy o 40%.

Trvalá práca z domu?

Zdá sa, že aj technologické spoločnosti sú viac nadšené prácou z domu.

Microsoft, Facebook a Twitter. Všetci uviedli, že zamestnanci budú mať možnosť pracovať z domu natrvalo.

Facebook navrhol, že až polovica jeho zamestnancov by mohla pracovať na diaľku v priebehu piatich až desiatich rokov.

Napriek tomu gigant v oblasti sociálnych médií naznačil, že vzdialení pracovníci môžu dostávať nižšie platy, pretože ich výdavky by boli menej vzdialené od San Francisca a Silicon Valley.

Zdroj:

BBC, 2021. Goldman Sachs: Bank boss rejects work from home as the ‘new normal’. [cit. 2021-02-25]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56192048

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments