23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Decentralizácia krypto-burzy Coinbase vzbudzuje v používateľoch nespokojnosť

Decentralizácia krypto-burzy Coinbase vzbudzuje v používateľoch nespokojnosť

Americká burza na obchodovanie s kryptomenami Coinbase uviedla celkom nedôverčivé tvrdenie o tom, prečo sa stala decentralizovanou.

V blogovom príspevku z 25. februára s názvom „Coinbase je decentralizovaná spoločnosť bez ústredia” uviedol výkonný riaditeľ, Brian Armstrong, uviedol že firma prešla do „rozšíreného prostredia”.

Dodal, že 52% ich zamestnancov sa pripojilo k spoločnosti v bežnom svete bez opatrení a 95% z nich má možnosť pracovať z domu. Mnoho zamestnancov spoločnosti pôvodne sídliacich v San Franciscu, sa vzhľadom na opatrenia od začiatku roku 2020 rozšírilo do celého sveta.

„Tento krok nám pomohol prilákať špičkové talenty z rôznych častí sveta. Jednou z najlepších častí decentralizovanej spoločnosti je to, že môžeme najať viac špičkových ľudí.”

To nerobí spoločnosť decentralizovanou v zmysle krypto, ako zdôraznili respondenti tweetu.

Hoci je Coinbase jednou z najväčších fiat kryptomien na svete, získala reputáciu neuspokojivých služieb voči zákazníkom. Reputácia sa takisto týka vyšších poplatkov ako sú bežné priemerné poplatky v priemysle a pochybnej spoľahlivosti, keď sú trhy nestabilné.

Zákazníci Coinbase odchádzajú 

Príliv komentárov bol silný a rýchly. Zameral sa na všetko od podpory zákazníkov po súčasné predvídateľné výpadky služieb počas veľkých pohybov cien kryptomien.

„Máte nulovú zákaznícku podporu. Automatické kopírovanie a vkladanie e-mailov sa nepočíta ako zákaznícka podpora. Myslím, že to môžete nazvať decentralizovaným spôsobom.”

Ďalší zákazník Coinbase tvrdil, že stratil takmer 1,000 $ na poplatkoch za obchodovanie s investíciou 8,000$.

„Coinbase prešla v krypto svete od roku 2011 dlhú cestu. Bohužiaľ, jej reputácia bola poškodená kvôli neprijateľnej úrovni služieb zákazníkom a ignorovaniu vášho najcennejšieho aktíva – zákazníka”, uviedol ďalší nespokojný používateľ.

Väčšina sťažností sa týkala nezodpovedaných e-mailov a otázok zákazníckej podpory, aj keď bolo veľa zmienok o častých výpadkoch služieb.

Zdá sa, že spoločnosť Coinbase, ktorá má stále množstvo investorov sa tiež od svojich zákazníkov decentralizovala.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Coinbase Decentralization Claim Draws Fury From its Customers. [cit. 2021-02-26]. [online]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/coinbase-decentralization-claim-draws-fury-from-its-customers/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments