Generálny riaditeľ spoločnosti Visa tvrdí, že platobný gigant prechádza do kryptomeny

0
136

Visa uplatňuje mnohostrannú stratégiu, pokiaľ ide o jej služby spojené s Bitcoinom, stablecoinami a v dlhšom časovom horizonte aj s digitálnymi menami centrálnych bánk alebo CBDC. 

„Je to oblasť, o ktorej v minulosti generálny riaditeľ spoločnosti Visa Al Kelly diskutoval, vrátane podcastového vystúpenia na jar, počas ktorého tieto plány umiestňoval do kontextu „Visa na križovatke nových platobných technológií.“

Počas nedávneho rozhovoru ohľadom zverejnenia zárobkov Kelly opäť rozlišoval medzi rôznymi prvkami širšieho plánu. Citoval výdavky a nákup kryptomien, API súvisiace s kryptomenami pre finančné inštitúcie, vyrovnania prostredníctvom stablecoinov a CBDC.

„Zameriavame sa na päť rôznych príležitostí, ktoré v tomto priestore vidíme. Povedal by som, že je to priestor, ku ktorému sa veľmi výrazne prikláňame. Takisto si myslím, že sú v mimoriadne dobrej pozícii,“ uviedol Kelly počas hovoru.

Pokiaľ ide o tému CBDC, spoločnosť Visa uviedla, že spoločnosť vedie rozhovory s centrálnymi bankami o ich vývoji, čo naznačuje, že platobná spoločnosť by v tomto procese mohla hrať určitú úlohu.

„Diskutujeme s centrálnymi bankami o dôležitosti partnerstva medzi verejným a súkromným sektorom a najmä o dôležitosti prijatia. Je to z toho dôvodu, že na to, aby digitálne meny týchto centrálnych bánk mali hodnotu, musia byť tieto oblasti spotrebiteľmi vnímané ako bezpečné. To je niečo, s čím máme dlhoročné skúsenosti a mohli by sme pomôcť,“ povedal Kelly.

Zdroj:

THEBLOCKCRYPTO, 2021. Visa CEO says payments giant is moving into crypto in a ‚very big way‘ time. [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné na: https://www.theblockcrypto.com/linked/103048/visa-ceo-crypto-earnings-call-comments?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here