Cardano IOHK oznamuje najväčšie nasadenie blockchainu na svete v Etiópii

0
127

Developer Cardano IOHK ohlásil nové partnerstvo s vládou Etiópie, ktoré sa zameriava na digitalizáciu vzdelávacieho systému v krajine.

Riešenie decentralizovanej identity Atala PRISM bude použité na zaznamenávanie a monitorovanie známok piatich miliónov miestnych študentov na 3 500 školách.

Hlavným cieľom tejto iniciatívy je znížiť počet falošných univerzitných aplikácií a umožniť kontrolu platnosti známok študentov bez toho, aby sa spoliehala na pomoc tretích strán.

Zvýšenie transparentnosti v procese klasifikácie by mohlo zvýšiť sociálnu mobilitu. Zároveň by pomohlo zlepšiť pracovné príležitosti pre Etiópčanov žijúcich na vidieku.

Niekoľko vzdelávacích inštitúcií už prijalo blockchain na boj proti falšovaným diplomom, ale takéto snahy boli fádne.

Pri komentovaní rozsahu Atala PRISM John O’Connor z IOHK tvrdí, že Cardano je teraz „dostatočne zrelé“ na to, aby slúžilo celému národu:

„Etiópska transformácia vzdelávania založená na blockchaine je kľúčovým míľnikom v misii IOHK poskytovať ekonomickú identitu a zamestnanosť, sociálne a finančné služby pre digitálne vylúčených. Po piatich rokoch výskumu a vývoja je Cardano teraz dosť vyspelé na to, aby podporilo blockchainové riešenie, ktoré sa môže rozšíriť tak, aby slúžilo celej národnej populácii.“

Vízia Cardana pre Afriku

Počnúc vzdelaním bude IOHK pokračovať v spolupráci s etiópskou vládou pri transformácii ďalších sektorov, od poľnohospodárstva po zdravotníctvo. V konečnom dôsledku tak pomôže krajine postihnutej chudobou dosiahnuť do roku 2025 veľmi žiadaný stav s nízkymi strednými príjmami.

V marci výkonný riaditeľ IOHK, Charles Hoskinson, tvrdil, že nové africké dohody by mohli priviesť milióny používateľov do blockchainu Cardano, zatiaľ čo v 80. rokoch 20. storočia sa budú rysovať paralely medzi dnešnými africkými národmi a Čínou.

V roku 2018 IOHK a Etiópia podpísali dohodu o použití Cardano v miestnom poľnohospodárskom priemysle. Podľa nej zaškolia etiópskych vývojárov na to, aby mohli využívať blockchain.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Cardano Developer IOHK Announces „World’s Biggest Blockchain Deployment“ in Ethiopia. [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné na: https://u.today/cardano-developer-iohk-announces-worlds-biggest-blockchain-deployment-in-ethiopia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here