13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple: V oblasti právneho boja so spoločnosťou SEC sa...

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple: V oblasti právneho boja so spoločnosťou SEC sa cítim dobre

Vzhľadom na to, že právny boj spoločnosti Ripple s americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) aj naďalej pokračuje, generálny riaditeľ, Brad Garlinghouse uvádza, že je spokojný s tým, aký pokrok urobila spoločnosť pred súdom:

„Mám dobrý pocit z pokroku, ktorý sme zatiaľ dosiahli na súdoch.”

„Poskytovateľovi technológií blockchainu sa podarilo dosiahnuť niekoľko legálnych výhier.”

Garlinghouse naďalej trvá na tom, že sa XRP ako open-source technológia nelíši od Bitcoinu a Etherea zatiaľ čo platobný protokol Ripple aj naďalej popiera, že vytvoril token.

Okrem toho spomenul aj skutočnosť, že BitPay, jedna z popredných platobných spoločností, podporuje XRP:

„Toto je jeden z mnohých príkladov toho, že XRP nie je zabezpečením. Používa sa ako mena. Spoločnosť Ripple ju použila ako menu na riešenie problémov s cezhraničnými platbami.”

Začiatkom tohto mesiaca podali Garlinghouse a spoluzakladateľ spoločnosti Ripple, Chris Larsen, ktorí sú uvedení ako jednotliví obžalovaní v sťažnosti SEC, svoje spoločné návrhy na zamietnutie usvedčujúcej žaloby.

Garlinghouse popiera obťažovanie SEC

Spory spoločnosti Ripple s komisiou SEC sa stále zvyšujú. Regulačný dozorný orgán teraz spoločnosť obviňuje z obťažovania.

SEC teraz žiada sudcu, aby obmedzil rozsah procesu zisťovania na svoje externé dokumenty, čím Ripple zakazuje prístup k svojej internej komunikácii.

Garlinghouse však popiera, že by sa jeho spoločnosť pokúšala SEC obťažovať:

„Je ťažké si predstaviť, že malú spoločnosť ako je Ripple možno proti Americkej komisii pre cenné papiere a burzu označiť za obťažujúcu. Viete, Jay Clayton, sa pod jeho vedením rozhodol podať návrh na tento súdny spor a my sa budeme brániť.”

Zdroj:

CRYPTONINJAS, 2021. Ripple CEO Brad Garlinghouse Feels “Really Good” About Legal Fight with SEC. [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné na: https://u.today/ripple-ceo-brad-garlinghouse-feels-really-good-about-legal-fight-with-sec

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments