17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Grayscale pridáva 2,5 miliárd USD v XLM, LINK, BAT, MANA a ďalších...

Grayscale pridáva 2,5 miliárd USD v XLM, LINK, BAT, MANA a ďalších altcoinoch

Spoločnosť Grayscale Investments, dcérska spoločnosť skupiny Digital Currency Group, ktorú viedol Barry Silbert, oznámila, že nakúpila v digitálnych menách 2,5 miliardy USD za jediný deň a od 27. apríla vlastní kryptomenu v hodnote 45,5 miliárd USD.

Analytické údaje ale ukazujú, že spoločnosť ukončuje obchodovanie aj s BTC, ETH a inými menami.

Údaje poskytnuté analytickou službou Bybt ukazujú, že za posledný týždeň spoločnosť Grayscale nakúpila veľké množstvá XLM (277 931), MANA (102 183), LINK (34 506), BAT (78 014) a ďalších altcoinov.

Grayscale vypúšťa BTC, ETH a ETC

Údaje spoločnosti Bybt tiež ukazujú, že za posledný mesiac spoločnosť Grayscale predala 1 149 BTC a za posledný týždeň sa zbavila 251 BTC. Za posledných 24 hodín to bolo 35 BTC.

Zbavila sa tiež časti svojich podielov v Ethereu tým, že predala 6 951 ETH za posledný mesiac, 1 519 za posledný týždeň a 217 ETH za posledných 24 hodín.

To isté platí pre Ethereum Classic a ďalšie altcoiny vrátane LTC, BCH a XLM (ale iba za 24 hodín).

Grayscale Bitcoin Trust sa obchodoval so zápornou prémiou – 9,34 %.

Bitcoin ukazuje postupné zotavenie sa

Po tom, čo sa 26. apríla prepadla najväčšia kryptomena na úroveň 47 000 USD, znovu postupne získavala svoje straty.

Po utorkovom raste nad hranicu 55 000 USD BTC ale opäť klesol. Podľa CoinMarketCap sa teraz obchoduje za 54 243 USD.

Včera počas debaty s Davom Portnoyom odhalil najbohatší muž sveta, Elon Musk, že stále vlastní Bitcoin, nič nepredal. Je to aj napriek tomu, že Tesla tento rok v prvom štvrťroku predala 10 % svojich rezerv Bitcoinu po pridelení 1,5 miliardy USD na BTC.

Japonsko-juhokórejský herný gigant kúpil BTC v hodnote 100 miliónov USD, aby si udržal kúpnu silu svojich hotovostných rezerv.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Grayscale Adds $2.5 Billion in XLM, LINK, BAT, MANA and Other Altcoins. [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné na: https://u.today/grayscale-adds-25-billion-in-xlm-link-bat-mana-and-other-altcoins

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments