-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Cena Dogecoinu sa zvyšuje o 23 % po ďalšom tweete „otca DOGE"...

Cena Dogecoinu sa zvyšuje o 23 % po ďalšom tweete „otca DOGE” Elona Muska

V stredu 28. apríla sa cena Dogecoinu ($ DOGE) prudko zvýšila nad 23 % na krypto-burze Binance. Stalo sa tak krátko po ďalšom podpornom tweete od generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla, Elona Muska.

Za posledných pár mesiacov dvaja miliardári urobili veľa pre to, aby sa Dogecoin mohol dostať tam, kde je dnes. Títo dvaja ľudia sú: generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, a väčšinový vlastník Dallas Mavericks, Mark Cuban. 

Obaja už viackrát hovorili o Dogecoine na Twitteri a počas rozhovorov.

Údaje spoločnosti TradingView naznačujú, že 28. apríla o 06:15 UTC, päť minút pred tým, ako Musk poslal svoj tweet, sa Dogecoin obchodoval za 0,2592 USD. 

Iba 15 minút po Muskovom tweete sa cena vyšplhala až na 0,3192 USD. To znamená, že cena DOGE vzrástla nad 23 % oproti USD v rozpätí 20 minút.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, ktorý sa javí ako najväčší fanúšik Dogecoinu, sa vo svojom tweete odvoláva na svoje nadchádzajúce vystúpenie ako hosť americkej televíznej šou Saturday Night Live (SNL). To sa má uskutočniť 8. mája.

Miliardársky investor a podnikateľ, Mark Cuban, hovoril o Dogecoine ($ DOGE) počas rozhovoru v šou The Ellen DeGeneres Show. Počas nej uviedol, že hoci Dogecoin začal ako „vtip o kryptomene”, v súčasnosti sa „stáva digitálnou menou”.

Spracovateľ kryptomien BitPay včera oznámil, že obchodník BitPay, Tilman Fertitta, zo spoločnosti Post Oak Motor Cars so sídlom v Houstone v štáte Texas zaoberajúci sa iba značkami super luxusných automobilov, ako sú Bugatti a Bentley, teraz prijíma Dogecoin ako formu platby.

Momentálne (k 28. aprílu 07:20 UTC) sa Dogecoin obchoduje okolo 0,2907 USD. To znamená, že za posledných 24 hodín stúpol o 4,6x % a v roku 2021 zatiaľ o 5832 %.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Dogecoin ($DOGE) Price Surges 23% After Another Tweet by ‘Dogefather’ Elon Musk. [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/04/dogecoin-doge-price-surges-23-after-another-tweet-by-dogefather-elon-musk/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments