21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Generálny riaditeľ spoločnosti Revolut potvrdzuje rozšírenie ázijského trhu a plánuje investíciu v...

Generálny riaditeľ spoločnosti Revolut potvrdzuje rozšírenie ázijského trhu a plánuje investíciu v hodnote 25 miliónov $ v Indii

Britská fintech spoločnosť Revolut plánuje rozšíriť svoje služby na ázijskom trhu. Prvým cieľom v roku 2021 je India.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Revolut, Nikolay Storonsky, v rozhovore pre Fintech Zoom uviedol, že spoločnosť bude potenciálne poskytovať služby v Indii v priebehu nasledujúcich 18 mesiacov pred vstupom do ďalších ázijských krajín.

Výkonná moc uznala, že indický trh je už pokročilý, najmä s rozhraním zjednotených platieb (UPI), ktoré podporuje existujúce platobné startupy. Verí, že trh je teraz pripravený na konsolidáciu.

Storonsky uviedol, že Revolut by sa ľahko dobre integroval na trhu, kde poprední hráči ako PhonePe, Google Pay a Paytm spracúvajú viac ako 93 % kumulatívnych transakcií UPI.

„Ak ste v Indii a chcete účet v USA, môžete to urobiť jedným kliknutím. Ak chcete kúpiť americké akcie ako Apple, môžete tak urobiť prostredníctvom medzibankového kurzu,” uviedol Storonsky.

Spoločnosť Revolut údajne investuje na indickom trhu asi 25 miliónov $, hoci Storonsky nevylúčil získanie existujúcej fintechovej firmy. 

V súčasnosti na indickom trhu fintech dominujú služby Google Pay, PhonePe a Paytm.

Revolut na urýchlenie konkurencie na indickom trhu fintech

Storonsky dodal, že spoločnosť uvedie na trh najskôr bezplatný plán a následne plány predplatného. Spoločnosť Revolut už skôr oznámila plány na spustenie bezplatných prevodov peňazí v Indii.

Vstup do indického fintechového priestoru prináša niekoľko výziev: veľké spoliehanie sa na hotovosť, prísne bankové predpisy a obmedzený prístup na internet.

Podľa údajov poskytnutých spoločnosťou Boston Consulting Group a FICCI spoločnosť Revolut, ktorá má v súčasnosti hodnotu 5,5 miliárd $ pravdepodobne urýchli konkurenciu na indickom trhu fintech, ktorá má celkovú hodnotu 100 miliárd $.

Storonsky ďalej uviedol, že ďalšie krajiny na radare spoločnosti Revolut zahŕňajú Indonéziu, Filipíny, Južnú Kóreu, Čínu, Brazíliu a Mexiko.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Revolut CEO confirms Asian market expansion, plans $25 million investment in India. [online]. [cit. 2021-04-06]. Dostupné na: https://finbold.com/revolut-ceo-confirms-asian-market-expansion-plans-25-million-investment-in-india/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments