13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta CEO spoločnosti Shopify uvažuje o integrácii giganta elektronického obchodu do ekosystému DeFi

CEO spoločnosti Shopify uvažuje o integrácii giganta elektronického obchodu do ekosystému DeFi

Generálny riaditeľ giganta elektronického obchodu verejne uvažuje o tom, ako integrovať svoju spoločnosť do ekosystému DeFi.

Minulý týždeň zverejnil výkonný riaditeľ Shopify, Tobi Lutke, správu na Twitteri, v ktorej sa pýtal komunity DeFi, akú „rolu” môže Shopify hrať v rastúcom trende DeFi.

Prieskum priniesol stovky rôznych odpovedí, medzi nimi aj odpovede podporovateľov DeFi power. 

Výkonný riaditeľ analytickej platformy Nansen, Alex Svanevik, spomenul platby stablecoinom a tiež použitie protokolov DeFi. Tie by umožnili na účtoch Shopify dosiahnuť výnos. Na hackathon projekt, ktorý vkladal platby priamo do protokolov prinášajúcich výnos, poukázal aj produktový riaditeľ Corbin Page zo spoločnosti ConsenSys.

Zložitejšie návrhy sa sústredili na využitie vložených prostriedkov na platby, poplatky za predplatné v reálnom čase a použitie protokolov ako Alchemix na povolenie pôžičiek krytých aktívami na platby.

Aj keď má Lutke veľmi špekulatívnu povahu, zdá sa, že jeho úmysel s kryptomenami je seriózny. 

Vo svojom tweete uviedol, že jedným z cieľov Shopify bolo eliminovať bariéry v online obchode. Tento cieľ by mohol dosiahnuť práve integráciou platformy s ekosystémom DeFi.

Ak sa funkcia využívajúca technológiu Defi dostane na platformu Shopify, bola by pravdepodobne okamžite jedným z najdôležitejších katalyzátorov prijatia v krátkej histórii DeFi. 

Shopify je najväčšia spoločnosť v Kanade a zároveň jedna z najväčších na severnej pologuli. Vo svojej platforme má viac ako 3 milióny online obchodov.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Shopify CEO muses integrating e-commerce giant into DeFi ecosystem. [online]. [cit. 2021-04-06]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/shopify-ceo-muses-integrating-e-commerce-giant-into-defi-ecosystem

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments