CEO spoločnosti Shopify uvažuje o integrácii giganta elektronického obchodu do ekosystému DeFi

0
110

Generálny riaditeľ giganta elektronického obchodu verejne uvažuje o tom, ako integrovať svoju spoločnosť do ekosystému DeFi.

Minulý týždeň zverejnil výkonný riaditeľ Shopify, Tobi Lutke, správu na Twitteri, v ktorej sa pýtal komunity DeFi, akú „rolu“ môže Shopify hrať v rastúcom trende DeFi.

Prieskum priniesol stovky rôznych odpovedí, medzi nimi aj odpovede podporovateľov DeFi power. 

Výkonný riaditeľ analytickej platformy Nansen, Alex Svanevik, spomenul platby stablecoinom a tiež použitie protokolov DeFi. Tie by umožnili na účtoch Shopify dosiahnuť výnos. Na hackathon projekt, ktorý vkladal platby priamo do protokolov prinášajúcich výnos, poukázal aj produktový riaditeľ Corbin Page zo spoločnosti ConsenSys.

Zložitejšie návrhy sa sústredili na využitie vložených prostriedkov na platby, poplatky za predplatné v reálnom čase a použitie protokolov ako Alchemix na povolenie pôžičiek krytých aktívami na platby.

Aj keď má Lutke veľmi špekulatívnu povahu, zdá sa, že jeho úmysel s kryptomenami je seriózny. 

Vo svojom tweete uviedol, že jedným z cieľov Shopify bolo eliminovať bariéry v online obchode. Tento cieľ by mohol dosiahnuť práve integráciou platformy s ekosystémom DeFi.

Ak sa funkcia využívajúca technológiu Defi dostane na platformu Shopify, bola by pravdepodobne okamžite jedným z najdôležitejších katalyzátorov prijatia v krátkej histórii DeFi. 

Shopify je najväčšia spoločnosť v Kanade a zároveň jedna z najväčších na severnej pologuli. Vo svojej platforme má viac ako 3 milióny online obchodov.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Shopify CEO muses integrating e-commerce giant into DeFi ecosystem. [online]. [cit. 2021-04-06]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/shopify-ceo-muses-integrating-e-commerce-giant-into-defi-ecosystem

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here