21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Peter Thiel: „Bitcoin môže byť čínskou finančnou zbraňou"

Peter Thiel: „Bitcoin môže byť čínskou finančnou zbraňou”

Zakladateľ PayPalu, Peter Thiel, na seminári o Big Tech a Číne uviedol, že čínsky prístup k vlastnej kryptomene by mal zaujímať aj USA.

Spoluzakladateľ a investor do rizikového kapitálu PayPal, Peter Thiel, ktorý sa v stredu zúčastnil na virtuálnej akcii pre Nixon Seminar, sa vyjadril k tomu, či je Čína pripravená získať finančné prostriedky proti USA.

Zbraň, ktorú podľa Thiela Čína používa? Bitcoin.

„Zaujímalo by ma, či by sa v tomto okamihu malo o Bitcoine tiež uvažovať čiastočne ako o čínskej finančnej zbrani proti USA, kde ohrozuje nekryté peniaze, ale najmä ohrozuje americký dolár,” uviedol.

Thiel sa vyjadroval najmä k plánu Číny vytvoriť digitálny jüan. Moderátor Hugh Hewitt chcel vedieť, či je digitálny jüan „hrozbou pre dolár a jeho dominanciu na svetových trhoch”.

Thiel zastáva názor, že to tak nie je. Skutočným záujmom je podľa Thiela Bitcoin, pretože je pravdepodobnejšie, že bude slúžiť ako funkčná rezervná mena. Čím menej je dolár dominantný, tým menej ho ovplyvňuje americká menová a zahraničná politika.

Na seminári s názvom „Big Tech and China: What Do We Need from Silicon Valley?” sa zúčastnili aj bývalý minister zahraničia Mike Pompeo a bývalý poradca pre národnú bezpečnosť Robert O’Brien.

Pompeo súhlasil s tímom. „Digitálny jüan má obrovský vplyv na čínsku kapacitu a vydanie takejto mince by jej tiež umožňovalo uskutočňovať cezhraničné transakcie, ktoré by mohli viesť k sankciám zo strany USA,” uviedol. 

Thiel investoval do viacerých kryptomien vrátane spoločnosti ťažiacej Bitcoin Layer1 Technologies a vývojovej platformy blockchain Alchemy.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Peter Thiel: Bitcoin Could Be ‘Chinese Financial Weapon’. [online]. [cit. 2021-04-08]. Dostupné na: https://decrypt.co/65845/peter-thiel-bitcoin-could-be-chinese-financial-weapon

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments