21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Generálny riaditeľ spoločnosti Cardano naznačuje úspešné podpísanie dohody s etiópskou vládou

Generálny riaditeľ spoločnosti Cardano naznačuje úspešné podpísanie dohody s etiópskou vládou

Po niekoľkých dňoch špekulácií naznačil Charles Hoskinson, výkonný riaditeľ spoločnosti Input Output Global (IOG), ktorá stojí za sieťou Cardano, oficiálny podpis dohody s etiópskou vládou nazvanou „Africa Special”.

Hoskinson tweetol obrázkovú hádanku dekódovanú komunitou Cardano, ktorá ponúka silné indície, že etiópska vláda je pripravená využiť blockchain Cardano.

Vo svojom tweete zdieľal dve fotografie, pričom na jednej snímke bol vták Turaco s bielou tvárou etiópskeho pôvodu. 

Po boku vtáka bol počas vyhlásenia nezávislosti obraz Johna Hancocka, amerického obchodníka a bývalého prezidenta Kongresu, ktorý je známy svojim veľkým podpisom na deklarácii.

Hoskinson prezradil, že dohoda mala byť oznámená v marci. Zdržiavali ju však údajne byrokratické prekážky.

Hoskinson predtým naznačil, že dohoda prešla nevyhnutnými fázami vrátane schválenia osobitným výborom. Posledným krokom bolo získanie podpisu príslušného ministra.

Potenciálne využitie Cardano v Etiópii

Cardano blockchain bude okrem iných zdrojov potenciálne poháňať etiópsky systém identifikácie občanov. Nový elektronický systém sa snaží spoľahlivo identifikovať všetkých občanov a obyvateľov Etiópie.

Okrem Etiópie skúma tím Cardano expanziu do ďalších afrických krajín s plánmi zriadenia laboratória. IOG plánuje ročne investovať 10 až 20 miliónov USD na strategické investície do infraštruktúry, školení a rozvoja projektov.

Vývoj prichádza po tom, čo Cardano oznámilo, že dosiahlo 100 % decentralizáciu pre blokovú výrobu. Cardano zameralo pozornosť na Afriku s cieľom posilniť finančné začlenenie nebankovej populácie.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Cardano CEO hints at successful signing of a deal with the Ethiopian government. [online]. [cit. 2021-04-06]. Dostupné na: https://finbold.com/cardano-ceo-hints-at-successful-signing-of-a-deal-with-the-ethiopian-government/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments