21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Krypto-trh včera dosiahol nové historické maximum 2 trilióny USD

Krypto-trh včera dosiahol nové historické maximum 2 trilióny USD

Krypto-trh včera dosiahol nové historické maximum a teraz má hodnotu viac ako 2 trilióny USD. 

Tlak finančných inštitúcií zohral rozhodujúcu úlohu pri zvyšovaní ceny niekoľkých mien s vysokým trhovým stropom ako BTC, ETH a ďalšie.

Ďalší míľnik pre krypto-komunitu

Aj keď je to vynikajúci úspech pre krypto-priestor, mnoho používateľov kryptomeny verí, že je pred nami ešte väčší miľník, vzhľadom na inštitucionálny tlak a prijatie kryptomien. 

Najnovšie správy na tomto fronte prišli od spoločnosti MicroStrategy, ktorá pridala ďalších 15 miliónov USD v BTC (235 BTC).

Napriek novému ATH pre trh stále prebieha obchod s výmenou za BTC, ktorý by v prípade schválenia mohol odvetviu poskytnúť ešte dramatickejšiu podporu. 

Investičné spoločnosti v USA sú povinné zálohovať svoje aktíva v trezoroch pre akreditovaných investorov a inštitucionálny kapitál. To znamená, že nedávne spoločnosti, ktoré požiadali o bitcoinový ETF, by museli za účelom zálohovania svojich finančných prostriedkov kúpiť BTC.

Toto nové ATH prichádza iba tri mesiace po tom, čo krypto-trh dňa 29. januára dosiahol 1 trilión USD.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Crypto Market Tops $2 Trillion As Bitcoin Price Eyes $60K Once Again. [online]. [cit. 2021-04-05]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/crypto-market-tops-2-trillion-as-bitcoin-price-eyes-60k-once-again/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments