21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Galaxy Digital sa stáva najnovšou firmou, ktorá žiada o bitcoinový ETF

Galaxy Digital sa stáva najnovšou firmou, ktorá žiada o bitcoinový ETF

„Spoločnosť Galaxy Digital požiadala v pondelok o burzový fond obchodovaný na burze (ETF),” uviedol nový S-1 v Komisii pre cenné papiere (SEC).

V registrácii ETF v Galaxy Bitcoin predstavuje spoločnosť NYSE Arca možné miesto výmeny.  

Pokiaľ ide o samotnú prihlášku, spoločnosť Galaxy ešte musí uviesť meno správcu alebo prevodného agenta. Pravdepodobne bude predkladať zmenené a doplnené prihlášky, keď sa tieto roly stanú verejnými.

Spoločnosť Galaxy obchoduje verejne v Kanade. Pôsobí ako vedľajší poradca pre kanadskú bitcoinovú ETF ponuku sponzorovanú spoločnosťou CI Financial, teda CI Galaxy Bitcoin ETF. Tento konkrétny produkt sa začal obchodovať na torontskej burze minulý mesiac.

Produkt využíva index Galaxy Bitcoin, ktorý vlastní a vypočítava služba Bloomberg. Ak bude Galaxy Bitcoin ETF schválený, bude tiež využívať index ako svoj cenový mechanizmus.

„Index je navrhnutý na meranie výkonnosti jediného Bitcoinu obchodovaného v amerických dolároch,”  uvádza sa v spise.

Podanie prichádza po silnej správe Q4 od firmy. Generálny riaditeľ Mike Novogratz uviedol, že krypto-banka zaznamenáva rast v oblasti správy aktív, obchodovania a najnovšieho prírastku v oblasti ťažby. 

Správa Q4 tiež odhalila plány na vykonanie sekundárneho výpisu na mieste so sídlom v USA.

Prihláška Galaxy sa pripája k mnohým ďalším, vrátane NYDIG, Fidelity a First Trust / SkyBridge. USA zaznamenali nárast od vlny kanadských schválení, vrátane CI Galaxy Bitcoin ETF.

Zdroj:

THEBLOCKCRYPTO, 2021. Galaxy Digital becomes latest firm to file for a bitcoin ETF [online]. [cit. 2021-04-12]. Dostupné na: https://www.theblockcrypto.com/linked/101357/galaxy-digital-bitcoin-etf?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments