21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Ekonomika India: Vláda bude podporovať reguláciu ohľadom Bitcoinu a kryptomien

India: Vláda bude podporovať reguláciu ohľadom Bitcoinu a kryptomien

Indická komunita kryptomien bola svedkom obrovského rastu, ale nedostatočná regulačná jasnosť bola významnou prekážkou. Hoci sa indická vláda obávala kryptomien, nedávno hovorila o zachovaní „otvorenej mysle” a o podpore rozvoja národného digitálneho rastu.

Anurag Thakur, štátny minister ministerstva financií, uviedol rozruch okolo údajného zákazu kryptomien ako je Bitcoin na pravú mieru. Keď hovoril o kryptomene, ktorá sa ešte musí dostať do parlamentu, Thakur poznamenal, že vláda považuje otázku digitálnych aktív za jeden z hlavných programov vlády. 

Súčasná vláda zdôrazňuje potrebu digitalizácie krajiny, a preto by mohol byť zákaz kryptomeny v rozpore s týmto postojom.

Ministerstvo obrany upozornilo na digitálne INR, na ktorých vláda a Indická rezervná banka (RBI) pracujú. 

Minister tiež upriamil pozornosť na opatrenia, ktoré vláda prijíma, aby poskytla priestor na inovácie, hoci je volatilita krypto-trhu znepokojujúca.

Thakur hovoril aj o ochrane investorov v časoch vysokej volatility na trhu digitálnych aktív. Minister vyzdvihol Bitcoin a uviedol, že bude podporovať technologický rozvoj v krajine a uvažovať o kryptomenách s „otvorenou mysľou”.

Nedávno navrhol Medzirezortný výbor [IMC], ktorý bol vytvorený s cieľom porozumieť kryptomenám, zákaz všetkých súkromných kryptomien. To spôsobilo rozruch zo strany krypto-komunity v krajine. V tom čase Thakur vyhlásil, že vláda ešte musí rozhodnúť o ďalších krokoch.

Thakur, ktorý zastáva preventívny postoj proti využívaniu kryptomien pri financovaní nelegitímnych aktivít, poznamenal, že po náležitom procese bude v parlamente predložený legislatívny návrh.

Zdroj:

AMBCRYPTO, 2021. India: Government to keep an ‘open mind’ regarding Bitcoin and crypto in the country. [online]. [cit. 2021-04-12]. Dostupné na: https://ambcrypto.com/india-government-to-keep-an-open-mind-regarding-bitcoin-and-crypto-in-the-country/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments