MicroStrategy získava ďalších 15 miliónov $ v BTC

0
129

Spoločnosť MicroStrategy včera oznámila, že kúpila BTC v hodnote 15 miliónov $. 

Generálny riaditeľ spoločnosti, Michael Saylor, tweetoval, že jeho spoločnosť kúpila približne 253 BTC, čím sa jej celkový podiel zvýšil na zhruba 91 579 BTC. 

Saylor vo svojom tweete uviedol, že posledný nákup spoločnosti bol za priemernú cenu 59 339 $ za BTC. To je asi 1 600 $ pod historickým maximom kryptomeny.

Keďže cena BTC sa v čase písania tohto článku pohybovala okolo hranice 59 000 $, súčasná držba spoločnosti Microstrategy predstavuje viac ako 52 miliárd $.

Od prvého nákupu BTC v tejto spoločnosti, ktorý sa uskutočnil vlani v auguste, zostal Saylor pri svojej stávke neuveriteľne optimistický. 

Keď sa hotovostná rezerva spoločnosti Microstrategy vo výške 550 miliónov $ z nákupu BTC minula, získal firemný dlhopis vo výške 650 miliónov $ a kúpil ešte viac. 

Tento rok vo februári získala spoločnosť ďalších 1,05 miliárd $ v ponuke dlhopisov za BTC.

Vďaka veľmi nízkym podnikovým úrokovým sadzbám Saylor vyhlásil, že by teraz radšej dlh emitoval, aby kúpil Bitcoin. Zverejnilo sa tiež, že disponuje osobným podielom v hodnote viac ako 1 miliardy $.

„Spoločnosť sa naďalej zameriava na naše dve podnikové stratégie, ktorými sú rast nášho podnikania v oblasti podnikového analytického softvéru a získavanie a držba BTC,“ uviedol Saylor. 

„V súčasnosti máme v držbe viac ako 90 000 BTC. To potvrdzuje našu vieru v to, že Bitcoin ako najpoužívanejšia kryptomena na svete môže slúžiť ako spoľahlivý uchovávateľ hodnoty. Naďalej budeme pokračovať v stratégii získavania BTC s prebytočnými hotovosťami a z času na čas môžeme podľa trhových podmienok vydať dlh alebo majetkové cenné papiere pri transakciách zvyšovania kapitálu s cieľom použiť výťažok na nákup ďalších BTC,“ dodal.

Zdroj:

BITCOINIST, 2021. MICROSTRATEGY ACQUIRES AN ADDITIONAL $15 MILLION IN BITCOIN. [online]. [cit. 2021-04-06]. Dostupné na: https://bitcoinist.com/microstrategy-acquires-an-additional-15-million-in-bitcoin/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here