17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Federálny rezervný systém USA tvrdí, že digitálne meny môžu „existovať" spolu s...

Federálny rezervný systém USA tvrdí, že digitálne meny môžu „existovať” spolu s hotovosťou

Jerome Powell, šéf amerického Federálneho rezervného systému, uviedol, že štátom podporované digitálne meny a oficiálne digitálne meny centrálnych bánk (CBDC) môžu v budúcich rokoch fungovať popri nekrytých peniazoch.

CBDC sú priamo kontrolované a emitované štátom. Všetky transakcie by bolo možné zobraziť na blockchaine a je pravdepodobné, že budú slúžiť ako rýchlejšia a vystopovateľnejšia metóda vyrovnania finančných prostriedkov v porovnaní s hotovosťou. 

Powell uvádza: „Nedávna správa Banky pre medzinárodné zúčtovanie a skupiny siedmich centrálnych bánk, medzi ktoré patrí aj Fed, hodnotila uskutočniteľnosť CBDC v procese pomoci centrálnym bankám pri dosahovaní ich cieľov verejnej politiky.” Dodal, že správa uvádza potrebu koexistencie CBDC s hotovosťou a s „inými druhmi” peňazí vo flexibilnom a inovatívnom platobnom systéme.

Powell poznamenal, že prebiehajúca kríza vírusu Covid ďalej vyvolala potrebu spoľahlivého cezhraničného menového systému.

Ako pandémia pomohla digitálnym menám

Christine Lagardeová, šéfka Európskej centrálnej banky, v decembri minulého roka uviedla, že pandémia „urýchlila” prechod na systém digitálnej meny. Poznamenala, že v digitálnych platobných metódach bol zaznamenaný globálny nárast, ktorý sa považoval za bezpečnejší ako hotovosť.

Tieto myšlienky odzneli aj v ďalších inštitúciách, ako sú Bank of Japan, Bank of England a dokonca aj v juhokórejských orgánoch, ktoré sa zaoberali a zvažovali svoje vlastné plány zavedenia CBDC do blízkej budúcnosti.

Zdroj:

CRYPTOSLATE, 2021. U.S. Federal Reserve says digital currencies can ‘coexist’ with cash. [online]. [cit. 2021-03-20]. Dostupné na: https://cryptoslate.com/us-federal-reserve-says-digital-currencies-can-coexist-with-cash/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments