23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Morgan Stanley sa uchádza o podiel na najlepšej juhokórejskej krypto-burze

Morgan Stanley sa uchádza o podiel na najlepšej juhokórejskej krypto-burze

Kórejské médiá informovali, že Morgan Stanley aktuálne rokuje s Bidentom, ktorý vlastní 10 % spoločnosti Bithumb Korea. 

Americká investičná banka Morgan Stanley sa podľa Naver News údajne chystá získať podiel v spoločnosti Bithumb, jednej z najväčších juhokórejských kryptobúrz.

V článku z 19. marca sa uvádza, že Morgan Stanley plánuje investovať 300 až 500 miliárd juhokórejských wonov (254 miliónov $ až 441 miliónov $). 

Správa anonymne citovala jedného z vysokých predstaviteľov spoločnosti Bithumb. V nej sa uvádza: „Morgan Stanley sa podieľala na akvizícii spoločnosti Bithumb.”

„Dôvod, prečo spoločnosť Morgan Stanley použila spoločnosť Bident, je ten, že si bola vedomá práva spoločnosti Bident rokovať o preferovanom predaji na účely nákupu spoločnosti Bithumb Holdings,” uviedol druhý anonymný zdroj oboznámený s touto záležitosťou.

Analytik trhov Cointelegraph, Joseph Young, sa s novinkami podelil na Twitteri. Poznamenal pri tom, že Bithumb sa zameriava na ocenenie v hodnote 2 miliárd $.

Krypto-burza Bithumb mala pôvodne kúpiť spoločnosť NXC Corporation, holdingovú spoločnosť pre hazardné hry Nexon. Zdá sa ale, že dohoda sa v tomto okamihu skončila kvôli „pomalým” rokovaniam.

Naver uvádza, že banka Morgan Stanley je celkom odhodlaná prevziať kontrolu nad Bithumbom. 

V roku 2020 dosiahol jej prevádzkový zisk hodnotu 20 miliárd juhokórejských wonov (17,7 milióna $).

Morgan Stanley zatiaľ nereagovala na žiadosť o vyjadrenie.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Morgan Stanley Bidding for Stake in South Korea’s Top Crypto Exchange. [online]. [cit. 2021-03-20]. Dostupné na: https://u.today/morgan-stanley-bidding-for-stake-in-south-koreas-top-crypto-exchange

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments