-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Európska centrálna banka: Digitálne euro ponúka lepšiu ochranu súkromia ako súkromné stablecoiny

Európska centrálna banka: Digitálne euro ponúka lepšiu ochranu súkromia ako súkromné stablecoiny

Člen výkonnej rady Európskej centrálnej banky (ECB), Fabio Panetta, tvrdil, že digitálne euro ponúka lepšiu ochranu súkromia ako súkromne vydané stablecoiny.

Panetta kritizoval motív zisku súkromných firiem. Zároveň zdôraznil, že je v ich komerčnom záujme zbierať údaje o ich používateľoch.

„Nie sme ako súkromné ​​spoločnosti. Nemáme žiadny komerčný záujem na ukladaní, správe alebo speňažovaní údajov používateľov,” uviedol člen predstavenstva 

„Európska centrálna banka uskutočnila pilotné testovanie platieb v malých sumách, v ktorých nie sú zaznamenané žiadne údaje mimo peňaženky platiteľa a príjemcu platby,” dodal

„Ak sa centrálna banka zapojí do digitálnych platieb, ochrana súkromia bude lepšie chránená a nikto v platobnom reťazci nebude mať prístup ku všetkým informáciám,” zdôraznil Panetta.

Komentáre od Panettu majú za cieľ zmierniť obavy týkajúce sa spôsobu zhromažďovania a zaobchádzania s údajmi pri použití digitálnych mien vydávaných centrálnymi bankami (CBDC). 

Posledná verejná konzultácia ECB o CBDC odhalila najvyššiu mieru ochrany súkromia pri platbách.

Verejná konzultácia sa uskutočňovala od októbra 2020 do januára 2021. Takisto odhalila bezpečnosť a celoeurópsky dosah.

Panetta adresoval predsedovi Výboru pre hospodárske a menové veci (ECON) list. V ňom zdôraznil „ochranu súkromia” ako „kľúčovú prioritu”, keď digitálne euro môže pomôcť udržať dôveru v platby v digitálnom veku.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Digital euro offers better privacy protections than private stablecoins: ECB official crypto. [online]. [cit. 2021-06-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/digital-euro-offers-better-privacy-protections-than-private-stablecoins-ecb-official

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments