-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Pozor: Podvodníci posielajú falošné náhradné peňaženky Ledger, aby z nich ukradli uložené...

Pozor: Podvodníci posielajú falošné náhradné peňaženky Ledger, aby z nich ukradli uložené kryptomeny

Podvodníci rozposlali stálym používateľom falošné peňaženky Ledger, cez ktoré môžu ukradnúť ich krypto-úspory.

Problémy zákazníkov využívajúcich služby populárnej krypto-peňaženky Ledger pokračujú. Po trhlinách v zabezpečení v minulom roku sa používatelia teraz sťažovali, že dostávajú falošné náhradné zariadenia Ledger, ktorých cieľom je v skutočnosti ukradnúť ich digitálne aktíva.

Falošná výmena Ledgeru

Spoločnosť Ledger, ktorá bola založená v roku 2014, vyvíja hardvérové ​​peňaženky. Tie umožňujú krypto-investorom ukladať ich aktíva na offline zariadeniach. Spoločnosť zaznamenala za posledných niekoľkých rokov výrazný rast, najmä po poslednom cenovom rozmachu.

Nárast BTC a ďalších digitálnych aktív ale tiež upútal pozornosť podvodníkov. Ledger bol dokonca zapojený aj do niekoľkých kontroverzných bezpečnostných chýb, ktoré by mohli viesť dokonca k právnym krokom proti spoločnosti.

Tiež sa zdá, že podvodníci sa rozhodli využiť tieto trhliny prostredníctvom novej schémy. Používateľ Redditu sa nedávno sťažoval na to, že dostal nové zariadenie Ledger Nano X poštou v autenticky vyzerajúcom balení.

Balenie ale obsahovalo list plný gramatických a pravopisných chýb, ktorý sa priamo týkal používateľa. Zároveň sa pokúsili spojiť výmenu tohto zariadenia s už spomínanými bezpečnostnými problémami.

„Z bezpečnostných dôvodov sme vám poslali nové zariadenie. Ak chcete zostať v bezpečí, musíte prejsť na nové zariadenie. Vo vašom novom balení je príručka, ktorú si môžete prečítať a dozviete sa v nej, ako nastaviť nové zariadenie. Z tohto dôvodu sme zmenili štruktúru zariadenia. Teraz zaručujeme, že k takýmto chybám už nikdy nedôjde,”  píše sa vo falošnom liste.

Falošný list odoslaný používateľovi Ledgeru. Zdroj: Reddit

Ďalší pokus o krádež kryptomien

Po sťažnosti na Twitteri sa bezpečnostný expert rozprával s BleepingComputer o rozdieloch medzi pôvodným zariadením Ledger a tým, ktoré podvodníci poslali.

Vysvetlil, že páchatelia pridali flash disk a zapojili ho do USB konektora. Verí, že nové komponenty sú „určené na šírenie nejakého škodlivého softvéru”.

Pokyny, ktoré dostali zákazníci, povedia potenciálnej obeti, aby pripojila falošný Ledger a vstúpila do fázy obnovy. Je teda možné predpokladať, že podvodníci mali v úmysle ukradnúť digitálne aktíva.

Táto situácia v každom prípade tiež ukazuje, aké dôležité je, aby krypto-investori vedeli bezpečne ukladať svoje aktíva. 

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Beware: Scammers Send Fake Replacement Ledger Devices to Steal Cryptocurrencies. [online]. [cit. 2021-06-20]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/beware-scammers-send-fake-replacement-ledger-devices-to-steal-cryptocurrencies/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments