17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Éra prvého internetového prehliadača spoločnosti Microsoft sa oficiálne v roku 2022 skončí,...

Éra prvého internetového prehliadača spoločnosti Microsoft sa oficiálne v roku 2022 skončí, aká bola jeho cesta?

Po viac ako 25 rokoch spoločnosť Microsoft tento týždeň oznámila, že 15. júna 2022 vyradí z činnosti webový prehliadač Internet Explorer.

Internet Explorer, ktorý bol uvedený na trh v roku 1995, bol po celé roky dominantným prehliadačom v počítačoch so systémom Windows. Bolo to dovtedy, až kým neprišli možnosti ako prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox.

„Oznamujeme, že budúcnosť aplikácie Internet Explorer v systéme Windows 10 je v Microsoft Edge,” uviedol v stredu v blogu Sean Lyndersay, programový manažér Microsoft Edge.

„Desktopová aplikácia Internet Explorer 11 bude vyradená z používania. Dňa 15. júna 2022 skončí podpora pre určité verzie systému Windows 10.”

„S Microsoft Edge poskytujeme cestu do budúcnosti webu a zároveň rešpektujeme jeho minulosť,” pokračoval Lyndersay. 

„Zmena bola nevyhnutná, ale nechceli sme nechať za sebou spoľahlivé a stále fungujúce webové stránky a aplikácie. Sme tu, aby sme vám pomohli prejsť na komplexnejšie prehliadanie webu Microsoft Edge a povedali vám niečo viac o tom, prečo si myslíme, že uspokojí vaše potreby doma i v práci,” dodal.

Vyradenie Internet Exploreru sa očakávalo už pomerne dlho. Najmä od chvíle, keď Microsoft v roku 2015 zničil značku uvedením svojho moderného webového prehliadača Microsoft Edge.

V roku 2019 označil Microsoft Internet Explorer ako „riešenie kompatibility” namiesto ako označenia prehľadávač. Zároveň vyzval podniky, aby prestali používať starnúci prehľadávač v prospech Edge a jeho režimu IE.

Minulý rok technický gigant ukončil podporu pre Internet Explorer 11 pre webovú aplikáciu Microsoft Teams. Oznámil plány na ukončenie aplikácie Internet Explorer do augusta 2021.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Microsoft Will Finally Retire Internet Explorer in 2022. [online]. [cit. 2021-05-23]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/microsoft-will-retire-internet-explorer-next-year

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments