17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Americký slovník Merriam-Webster predáva definíciu „NFT" ako NFT

Americký slovník Merriam-Webster predáva definíciu „NFT” ako NFT

Vydavateľ amerického slovníka Merriam-Webster v utorok oznámil, že bude predávať oficiálnu definíciu  NFT v knižnej predlohe ako NFT. 

Aukcia sa začne v utorok a skončí sa v piatok o 23:59 SEČ. Uskutoční sa na platforme OpenSea a jej výťažok bude venovaný spoločnosti Teach For All, čo je „sieť organizácií v 60 krajinách, ktoré sa usilujú zabezpečiť, aby všetky deti mali vzdelanie, podporu a príležitosť naplniť svoj potenciál”.

OpenSea je najväčší digitálny trh na svete pre kryptomeny a NFT. Účasť Merriam-Webster na NFT dodáva tomuto trhovému priestoru, ktorého vedúcim produkcie je Nate Chastain, dôveryhodnosť, ktorú si zaslúži.

„Tento projekt sa zameriava na ustanovenie NFT ako média s trvalou hodnotou prostredníctvom trvalého záznamu v najdôveryhodnejšom slovníku krajiny,” uviedol Chastain. „Sme nadšení, že značka ako Merriam-Webster využíva NFT na interakciu so svojím publikom novými spôsobmi,” doplnil.

Merriam-Webster pridáva definíciu NFT do slovníka, ktorá znie: „NFT (skratka alebo podstatné meno): Non-fungible token: jedinečný digitálny identifikátor, ktorý nemožno kopírovať, nahrádzať alebo ďalej deliť, a ktorý je zaznamenaný v blockchaine, používajúci sa na potvrdenie autenticity a vlastníctva (konkrétneho digitálneho majetku a konkrétnych práv s ním súvisiacich).”

Spolu s NFT získa víťaz aukcie aj odkaz na svoj profil OpenSea na stránke s definíciou „NFT” na Merriam-Webster.com.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Merriam-Webster Is Selling the Definition of ‘NFT’ as an NFT. [online]. [cit. 2021-05-13]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/merriam-webster-selling-definition-of-nft-as-nft

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments