23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Komodity Elon Musk: Tesla bude prijímať BTC vyťažené pomocou čistej energie

Elon Musk: Tesla bude prijímať BTC vyťažené pomocou čistej energie

Americký gigant v oblasti predaja elektrických áut, spoločnosť Tesla, nedávno oznámila novinku. Údajne má obnoviť transakcie s Bitcoinom pod podmienkou, že mineri overujúci transakcie budú viac využívať obnoviteľné zdroje energie. To v nedeľu uviedol Elon Musk na svojom twitterovom účte.

Bitcoin, najväčšia a najznámejšia kryptomena na svete po Muskovom tweete vzrástol v nedeľu o 20:10 SELČ o viac než 5 %. Hodnota tejto kryptomeny sa pohybovala nad hranicou 37.360 USD (30 787,07 €). „Od 4. januára si BTC pripísal 34,7 %,” uviedla agentúra Reuters.

Musk svojimi správami opäť šokuje

Musk informoval, že ak sa potvrdí rozumné využitie čistej energie minermi s pozitívnym trendom, potom Tesla obnoví autorizáciu transakcií. Za logické označil objem 50 %. Okrem toho oznámil, že jeho spoločnosť predala 10 % BTC.

Je všeobecne známe, že Elon Musk minulý rok svojimi tweetmi niekoľkokrát ovplyvnil vývoj kurzu BTC. Vo februári ohlásil investíciu Tesly do BTC v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Oznámil aj to, že spoločnosť začne Bitcoin používať ako spôsob platby. To pozitívne ovplyvnilo kurz, ktorý následne vzrástol.

Bicoin a Tesla: Ako to naozaj je?

V máji ale Musk opäť trhy prekvapil. Oznámil, že spoločnosť Tesla prestane BTC prijímať. Dôvodom bola najmä väčšia ochrana životného prostredia, čo bolo v súvislosti s vysokým objemom energie spotrebovanej pri ťažbe. Riaditeľ Tesly dodal, že verí v sľubnú budúcnosť kryptomien. Nemôže to byť ale za cenu poškodzovania životného prostredia. Vzápätí Bitcoin klesol o 10 %.

Určite si pamätáte aj na to, ako Musk ubezpečoval, že Bitcoiny nakúpené Teslou nepredá. V druhej polovici mája prišiel ale ďalší pokles kurzu. Stalo sa tak po tom, čo Musk na Twitteri jednoznačne nevyvrátil špekulácie, podľa ktorých sa Tesla chystá predať svoje zvyšné Bitcoiny alebo ich už predala. Hneď ako miliardár ubezpečil, že jeho spoločnosť žiadne Bitcoiny nepredala, kurz sa stabilizoval.

Zdroj:

PATRIA.CZ, 2021.Tesla bude podle Muska přijímat bitcoiny vytěžené za pomoci čisté energie. [online]. [cit. 2021-06-14]. Dostupné na: https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4702716/tesla-bude-podle-muska-prijimat-bitcoiny-vytezene-za-pomoci-ciste-energie.html

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments