13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Popredný svetový DJ David Guetta predáva svoj dom v Miami: akceptuje Bitcoin...

Popredný svetový DJ David Guetta predáva svoj dom v Miami: akceptuje Bitcoin aj Ethereum

Krátko po tom, čo anonymný kupujúci zaplatil rekordných 22,5 mil. USD v digitálnych aktívach za strešný apartmán na Miami Beach, ponúka svoj byt v hodnote 14 mil. USD aj DJ David Guetta. Zaplatiť zaň je možné aj v kryptomenách.

Francúzska ikona v oblasti hudobného žánru house music, David Guetta, ponúka svoj exkluzívny apartmán na Miami Beach za 14 miliónov dolárov. Okrem fiat meny by ako spôsob platby akceptoval aj Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH).

Výhľad na more výmenou za krypto

V Miami, meste priateľskom ku kryptomenám, nastavil renomovaný DJ David Guetta predajnú cenu na 14 miliónov dolárov za svoj exkluzívny apartmán na pobreží s rozlohou 2521 štvorcových stôp, ktorý má 3 spálne. Potenciálny kupujúci má možnosť platiť pomocou popredných digitálnych aktív BTC a ETH. Predaj sprostredkováva miestna realitná spoločnosť Freud Group, ktorá spravovala množstvo majetkových dohôd známych osobností.

Zdroj: The Music Essentials

DJ-ov apartmán sa nachádza na 37. poschodí a je jednou z perál 5 hviezdičkového hotela a rezidencií Setai. Má úžasný výhľad na oceán a zároveň ponúka bazény, kúpele, saunu a 24-hodinovú izbovú službu.

Zdá sa, že francúzsky DJ má digitálne aktíva rád. Dôvodom je to ,že žiadny iný vlastník v danej budove neponúka svoje nehnuteľnosti výmenou za kryptomeny. Ak sa mu podarí zrealizovať dohodu na 14 miliónoch dolárov, prinesie mu to zisk 4,5 milióna dolárov. V roku 2018 totiž kúpil byt za 9,5 milióna dolárov.

Freud Group informovala, že okrem kúpy bytu Davida Guettu si ľudia môžu prenajať aj jeho strešný byt v zátoke Paraiso Bay v Edgewater Miami na minimálne obdobie 6 mesiacov. Mnoho hráčov NBA a oceňovaných hudobných umelcov využíva toto miesto ako dočasný domov. Za mesačný nájom platia minimálne 22 000 dolárov. Realitná kancelária ale neprezradila, či sa dá kryptomenami zaplatiť aj za nájom.

Vlna Miami

Predajná cena tohto exkluzívneho bytového domu Davida Guettu by bola na zváženie, ale nijako sa nevyrovná cene penthousu, ktorý sa pred pár dňami predal opäť na Miami Beach. Ako informoval CryptoPotato, anonymný kupujúci zaplatil rekordných 22,5 milióna dolárov v digitálnych aktívach za získanie luxusného apartmánu na pobreží. Táto transakcia sa stala najväčšou rezidenčnou transakciou zaplatenou pomocou kryptomien. 

Za zmienku stojí, že byt, ktorý je súčasťou luxusnej budovy Arte Surfside, má predajnú cenu 4 450,50 USD/SF za štvorcovú stopu. To je rekord v hodnote nehnuteľnosti na Miami Beach. Nie je ale zverejnené, aký typ kryptomeny kupujúci použil.

Alex Sapir, jeden z vývojárov Arte Surfside, tvrdil, že ponuky tohto typu sú veľmi bezpečné. Dodal, že čoraz viac ľudí chce získať ďalšie byty a budovy pomocou digitálnych aktív:

„Existuje značný dopyt po transakciách s kryptomenami, ktoré sú bezproblémové a bezpečné pre obe strany. Dohoda v spoločnosti Arte je toho dôkazom. Boli sme ohromení množstvom hovorov, ktoré sme dostali od kvalifikovaných kupujúcich.”

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021.World’s Leading DJ David Guetta Sells His House In Miami: Bitcoin and Ethereum Accepted. [online]. [cit. 2021-06-14]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/worlds-leading-dj-david-guetta-sells-his-house-in-miami-bitcoin-and-ethereum-accepted/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments